Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

Her sahnesi, her cümlesi, her kelimesi büyük bir zekânın, derin bir içgörünün ve biraz da muzurluğun kaleminden çıkmış bir kült roman.

Kitap editörü Jörgen Hofmeester, son derece sıkıcı bir burjuva varoluşu içinde yasayan emeklilik yaşının eşiğinde bir Amsterdamlıdır. Roman, canından çok sevdiği iki kızından küçük olanı Tirza`nın mezuniyet partisi için suşi hazırladığı sahneyle açılır. Fakat tıpkı bir Dostoyevski romanında olduğu gibi görünüşte sakin başlayan şeyler engellenemez şekilde açılacak, tırmanacaktır. Romanın sayfaları açıldıkça Hofmeester`ın sürprizsiz, sakin hayatının katmanları da belirsizliklere doğru açılır. Seneler önce, çocukluk aşkına kaçan karısı beklenmedik şekilde ortaya çıkar ve onun huzurlu, şık evini alaşağı eder. Gözbebeği Tirza`sı erkek arkadaşıyla Afrika`ya gideceğini bildirir.

"Grunberg`in Tirza adlı romanını okuduğumda müthiş bir heyecan ve coşku hissettim. (...) Arnon Grunberg`in zihnindeki meseleyle karşılaşmam son derece sarsıcı oldu benim için. Tirza 21. yüzyılın ilk klasiği."

- Ayfer Tunç

"Arnon Grunberg`in metninden yayılan zekâ ve alaycı zihniyetin ışığı, okumayı kesintisiz bir hazza dönüştürüyor."

- J.M. Coetzee

"Kendi toplumuyla çıplak ve yakıcı bir yüzleşmeyi iyi kurgulanmış bir hikâye ve derinlikli psikolojik tahlillerle yaparken günümüz kapitalist toplumlarının geneline uzanan Tirza`yı çok beğendim."

- A. Ömer Türkeş

"Tirza çoook iyi bir roman."

- Necmiye Alpay

"Grunberg gerçekten de başarılı bir yazar."

- Müge İplikçi