sadsad x
asdasd
68,00 TL
61,20 TL
%10 indirim
Kazancınız
:
6,80 TL
Tirza Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 395
ISBN: 9789944494649
Kapak: Ciltsiz
Arnon Grunberg
Arnon Grunberg
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tirza Kısa Özet

  Her sahnesi, her cümlesi, her kelimesi büyük bir zekânın, derin bir içgörünün ve biraz da muzurluğun kaleminden çıkmış bir kült roman.

  Kitap editörü Jörgen Hofmeester, son derece sıkıcı bir burjuva varoluşu içinde yasayan emeklilik yaşının eşiğinde bir Amsterdamlıdır. Roman, canından çok sevdiği iki kızından küçük olanı Tirza`nın mezuniyet partisi için suşi hazırladığı sahneyle açılır. Fakat tıpkı bir Dostoyevski romanında olduğu gibi görünüşte sakin başlayan şeyler engellenemez şekilde açılacak, tırmanacaktır. Romanın sayfaları açıldıkça Hofmeester`ın sürprizsiz, sakin hayatının katmanları da belirsizliklere doğru açılır. Seneler önce, çocukluk aşkına kaçan karısı beklenmedik şekilde ortaya çıkar ve onun huzurlu, şık evini alaşağı eder. Gözbebeği Tirza`sı erkek arkadaşıyla Afrika`ya gideceğini bildirir.

  "Grunberg`in Tirza adlı romanını okuduğumda müthiş bir heyecan ve coşku hissettim. (...) Arnon Grunberg`in zihnindeki meseleyle karşılaşmam son derece sarsıcı oldu benim için. Tirza 21. yüzyılın ilk klasiği."

  - Ayfer Tunç

  "Arnon Grunberg`in metninden yayılan zekâ ve alaycı zihniyetin ışığı, okumayı kesintisiz bir hazza dönüştürüyor."

  - J.M. Coetzee

  "Kendi toplumuyla çıplak ve yakıcı bir yüzleşmeyi iyi kurgulanmış bir hikâye ve derinlikli psikolojik tahlillerle yaparken günümüz kapitalist toplumlarının geneline uzanan Tirza`yı çok beğendim."

  - A. Ömer Türkeş

  "Tirza çoook iyi bir roman."

  - Necmiye Alpay

  "Grunberg gerçekten de başarılı bir yazar."

  - Müge İplikçi

Tirza Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.