sadsad x
asdasd
20,00 TL
12,00 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
8,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Tıp ve Din Hakkında Bilgiler
Türü: Dinler Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 104
ISBN: 9786257685061
Kapak: Ciltsiz
Ümit Özdemir
Ümit Özdemir
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tıp ve Din Kısa Özet

  Tıbbi meselelere dinin nasıl baktığını çoğumuz merak ederiz. Basit bir estetik operasyondan tutun, ötanazi gibi *hayati* kararlara kadar pek çok yerde işin manevi boyutu girer devreye. Organ nakli gibi bıçak sırtı konularda karar vermek gerektiğinde *tarafsız bilgi*ye ihtiyaç duyarız. Kimi zaman da, tüm toplumu ilgilendiren süt bankalarını milletçe, enine boyuna tartışırız, sorular sorarız. Kürtaj, sperm bankası, tüp bebek, doğum kontrolü, hastalık durumunda ibadet, alkol kullanımı, çift cinsiyetlilik, diş tedavileri, saç ektirme, tüp mide ameliyatları, vücuda dövme yaptırma dinimizce nasıl değerlendirilir? Bulaşıcı ve salgın hastalıklarda neler öğütlenir?

  Bu Sorular Adamı Dinden Çıkarır kitabıyla *Türkiye Kristal Küre Ödülleri 2020 Yılının En İyi Kitabı* ödülünü kazanan ilahiyatçı yazar Ümit Özdemir, elinizdeki Tıp ve Din kitabında tüm bu soruları  akademik kaynaklar ışığında cevaplıyor.

  Bu soruların cevabı sadece evet veya hayır değil. Siyah beyaz değil… Hayat gibi… Ayet ve hadislerde nasıl yer alıyor, konu hakkında yazılmış eserlerde ne deniyor, hepsini aktararak hangi koşullarda nasıl değerlendirme yapabileceğimizi anlatıyor. Farklı görüşleri dile getiriyor.

  Kulaktan dolma rivayete değil, kanıta, belgeye dayalı bilgiye itibar edenler için önemli bir rehber!

Tıp ve Din Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.