sadsad x
asdasd

Tıbbi Mümessillik ve Yönetimi

Nobel Tıp Kitabevi
48,00
40,32
%16 indirim
Tıbbi Mümessillik ve Yönetimi Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 150
ISBN: 9789754209112
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Osman Ceylan
Osman Ceylan
Devamı
Kampanya

Tıbbi Mümessillik ve Yönetimi Hakkında Yorumlar

  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Tıbbi Mümessillik ve Yönetimi Kısa Özet

    Tıbbi Mümessilik mesleği yıllar öncesine dayanan geçmişiyle ve sektör içinde ki etkisiyle en önemli görevlerden biri olmuştur. İlaç sektörü var oldukça tutundurma faaliyetleri arasında çok önemli bir yere sahip olan bu meslek sektörle birlikte varlığını devam ettirecektir.

    Tıbbi Satış Mümessili kavram olarak, sahada tek başına satış yapmak amacıyla Doktor, Eczacı bazen de ihale komisyonu gibi ilacın reçetelenmesine ve satın alınmasına karar veren yerlere ziyaret gerçekleştiren, tanıtım ve sunum yapan nitelikli kişidir.

    Amerika da yapılan bir araştırma sonucu ilaç firmalarının yaptıkları yıllık toplam 13 Milyar Dolarlık tutundurma harcamasının %85'inin numune dağıtımı ve Tıbbi Satış Mümessillerinin Doktor ziyareti gibi faaliyetlerine harcandığını göstermiştir. Bu nedenle Tıbbi Satış Mümessillerinin bir firmaya başvurmasından, iş görüşmesine, eğitiminden bölgesine adaptasyonuna, kotalandırılmasından kazancına tüm satış gücü kararları çok hassas kararlardır ve detaylı çalışma gerektirir. Tıbbi Satış Mümessillerinin verimliğinden, motivasyonuna ve gelişimine kadar tüm süreç boyunca da en önemli görev ilk amirleri olan bölge yöneticilerine düşmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.