sadsad x
asdasd

The Life of The Prophet / Hz. Peygamberin Hayatı

Emin Yayınları
22,50 TL
19,13 TL
%15 indirim
Kazancınız
:
3,38 TL
The Life of The Prophet / Hz. Peygamberin Hayatı Hakkında Bilgiler
Türü: Biyografi - Otobiyografi Kitapları
Sayfa Sayısı: 125
ISBN: 3990000030687
Kapak: Ciltsiz
Leila Azzam
Leila Azzam
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • The Life of The Prophet / Hz. Peygamberin Hayatı Kısa Özet

    Orijinal adıyla The Life of The Prophet olan bu kitap, özellikle İslam'ın nuruyla yeni aydınlanmış batı gençliğine Hz. Peygamberimiz (sav) in mutahhar hayatını tanıtmak üzere Mısırlı akademisyen Leila Azzam ile Amerikalı akademisyen ve araştırmacı Aisha Governour tarafından ortaklaşa kaleme alınmıştır.
    Değişik akademik müesseselerde ders kitabı olarak okutulmasının yanısıra şimdiye dek on ayrı Avrupa diline çevirisinin yapılmış olması alanında ne derece başarılı olduğunun açık bir göstergesidir.

    Kitap, U. Ü. İlahiyat Fakültesi Arapça Okutmanı Mehmet Yılmaz tarafından oldukça sade bir dille öykü üslubunda Arapçaya çevrilmiştir. Tercüme yapılırken Hz Peygamberimiz (sav )in Kim bilerek benim adıma yalan söylerse Cehennemde yerini hazırlasın hadisinden hareketle ilgili kaynaklardaki esas naslara bağlı kalınmaya oldukça özen gösterilmiştir. Bu yönüyle kitap, Arapçaya ilgi duyan, Arapça seviyesini geliştirmek isteyen ve az çok Arapça alt yapısı olup da Hz Peygamberin mutahhar hayatı hakkında bilgi edinmek isteyen okuyuculara hitap etmektedir.

The Life of The Prophet / Hz. Peygamberin Hayatı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.