sadsad x
asdasd
18,52
12,78
%31 indirim
Terrorism Hakkında Bilgiler
Türü: Dünya Siyaseti ve Politikası Kitapları
Sayfa Sayısı: 344
ISBN: 9786059642033
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Bilal Sevinç
Bilal Sevinç
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya

Terrorism Hakkında Yorumlar

  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Terrorism Kısa Özet

    Özellikle 2015 ve 2016 yılları, terör saldırıları açısından Türkiye ve Avrupa tarihinde acıyla hatırlanacak yıllar olarak hafızalarda kalacaktır. Anılan yıllarda IŞİD terör örgütü canlı bomba eylemleri ile adından sıkça söz ettirmiştir. Avrupa Birliğinin başkenti Brüksel’i, Fransa’nın başkenti Paris’i, Türkiye’nin başkenti Ankara’yı, Dünyanın gözbebeği İstanbul’u ve ayrıca Urfa Suruç’u hedef alan örgüt, 300’den fazla masum insanın yaşamını yitirmesine ve 1000’den fazla kişinin yaralanmasına yol açmıştır. Yıllarca sürdürdüğü kanlı eylemlerine yenilerini ekleyen PKK terör örgütü, Başkent Ankara’nın Devlet Mahallesini ve Kızılay’ını kana bulayan canlı bomba eylemiyle 60’dan fazla insanın yaşamanı yitirmesine, 200’den fazla kişinin ise yaralanmasına neden olmuştur. Yakın tarihimizde yaşadığımız bu acı tablo, terör örgütlerinin tüm boyutları ile yeniden ele alınmasını zorunlu kılmaktadır.

    Kıta bazlı olarak dünyadaki terör örgütlerini ve şiddet yapılanmalarını inceleyen *Terör ve Şiddet Sarmalında Orta Doğu ve Afrika* ve *Uzakdoğu'dan Güney Asya'ya Şiddet ve Terörizm* isimli edit kitapların bir devamı olarak, Avrupa, Amerika ve Türkiye’de faaliyet gösteren veya göstermiş olan sol, ayrılıkçı ve dini istismar eden terör örgütlerine odaklanan bu çalışmayı siz değerli okuyucularımızın istifadesine sunuyoruz. Kitapta, Türkiye’de faaliyet yürüten; PKK, DHKP/C, Hizbullah, MLKP, İBDA/C, Avrupa’da faaliyet yürüten veya yürütmüş olan; ETA, IRA, RIRA, CIRA, 17 Kasım ve Hofstad Grubu ile Amerika kıtasından; Aydınlık Yol, FARC ve Kolombiya Ulusal Kurtuluş Ordusu örgütleri seçilmiş ve incelenmiştir.

    Akademik ve mesleki yönden deneyimli yazarlar tarafından kaleme alınmış makalelerden oluşan bu edit kitabın, terör örgütleri ve terörle mücadele yöntemleri konularında temel bir kaynak eser olacağını ümit ediyor ve bu çalışmayı terörle mücadele sırasında şehit veya gazi olmuş veya halen terörle mücadele alanında aktif olarak görev yapan polis ve askerlerimize ithaf ediyoruz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.