sadsad x
asdasd

Terör ve Anarşizm : Anarşik

Gece Kitaplığı
21,67 TL
16,25 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
5,42 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Terör ve Anarşizm : Anarşik Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma-İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 217
ISBN: 9786059867542
Kapak: Ciltsiz
Yener Özen
Yener Özen
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Terör ve Anarşizm : Anarşik Kısa Özet

    Güdülenme kaynağı olarak İslam’ı öne sürseler de teröristlerin en büyük zararı İslam’a ve onun inananlarına verdikleri çok açık. Bu kıyamet ideolojisi sözüm ona karşısına aldığı hegemonik düşünceyi aslında bire bir taklit ediyor. Geçmişe ve geleneğe saygı duymuyor, uygarlığın düşünce ve irfan uğraklarında hiç soluklanmıyor. ‘Biz ve onlar’ üzerinden paranoid bir imgelemi yeniden üretiyor.

    ‘Onlar saf kötüler ve biz saf iyileriz, onlar bizim yaşama biçimimize saldırıyor’ tarzı bir düşünce, bu asimetrik savaşın her iki tarafındaki fanatiklerin ortak sloganı. İktidarsızlık da tıpkı iktidar gibi insanı bozuyor. Müfritler, din bezirganları utancı iyileşmez bir gölge olarak sadece kendi yüzlerinde taşısalar iyi, onlar ‘orta yol’da yürüyen ve aşırılığa asla gönül indirmeyen sayısız müslümanı da kendi utançlarına ortak ediyorlar.

    Kıyamet gününde insana tanıklık edecek yegane şeyin ‘iyi bir kalb’ olduğunu söyleyen bir din, kalbi ayaklar altına alan canilerin tehdidi altında. Yenihariciliğin arsız tehdidine karşı kalbi yardıma çağırmak gerekiyor, kuru bir nehir yatağını coşturan yağmurlar gibi, ancak o bu kuraklığı  giderebilir. Sadece kalbi olanlar içlerinde olup biten mucizeleri görebilir ve sadece kalbi olanlar kötülüğe direnebilir.

Terör ve Anarşizm : Anarşik Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.