sadsad x
asdasd
Terör Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Politika Siyaset Bilim ve Siyaset
Sayfa Sayısı: 208
ISBN: 9789759960827
Kapak: Ciltsiz
Deniz Ülke Arıboğan
Deniz Ülke Arıboğan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Terör Kısa Özet

  "Savaşı bilen bütün insan türünü bilir."
  -Proudhon-

  "Terör yanıbaşımızda. İkiz kuleler, Bali adası, Moskova tiyatrosu ya da Filistin`de birileri büyük bedeller ödüyor. Üstelik birileri yüzlerce yıl önce hepimizi uyarmış; `vulnerant omnes, ultima necat`, yani `hepsi yaralar, sonuncusu öldürür`.
  -Deniz Ülke Arıboğan-

  Terör kelimesi sözlüklerde yıldırma, cana kıyma ve malı yakıp yıkma, korkutma anlamlarına geliyor. Terörü uygulayanların da en büyük amacı bu. Bir nevi halkı sindirme ve korkutma politikası. Bu topraklarda yüzyıllardır hiç eksik olmayan, biri biterken diğerinin başladığı, kardeşi kardeşe düşürme eyleminin sadece görünen yüzü terör.

  Terör eyleminin ne olduğunu anlamak ve anlamlandırmak başlı başına üzerinde durulması gereken bir konu. Çünkü hangi eylemin terörizm hangisinin bireysel bir direniş olduğunu kavramak olayın başka bir boyutu.

  Ülkemizin yetiştirdiği en önemli uluslararası ilişkiler uzmanlarının başında gelen Deniz Ülke Arıboğan terörün ne olduğunu bize ayrıntılarıyla anlatıyor. Ülkemizde ve dünyanın diğer köşelerinde cereyan eden bu baş belasının gerçek faillerini ve perde arkasını detaylarını bize somut örneklerle gösteriyor. Özellikle son zamanlarda meydana gelen PKK`nın iğrenç saldırılarının perde arkasını bizlere sunuyor.

  "Terör, Korku Hali" terörizmin asla kontrol edilemez bir boyuta gelmediği ve gelemeyeceğini gösteren, muadillerinden farklı sıradışı bir çalışma.

Terör Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.