39 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA, 39 TL altı ise 4,50 TL

Teog Hazırlık Kitapları

Sınavlara hazırlanmak ve gerekli çalışmaları yapmak öğrencilerin en büyük görevidir. Doğru bir çalışma sistemi ve bilgi içeriği güçlü bir kaynak ile çalışmak işlerini kolaylaştıracaktır. Son zamanlarda en çok gündeme gelen sınavlardan biride TEOG'tur .

Okulda verilen eğitim, okul takviye kursları, dershaneler, özel dersler ile kendilerine destek arayan öğrenciler öğretmenleri tarafından belirlenen kaynak kitapları tercih etmektedir. Kitaplar öğrenciye rehberlik ederken bilgi verici olmalıdır.

Konuyu anlamak ve anladığını pekiştirmek için her konu ile ilgili bolca soru çözülmelidir. TEOG sınavı için hazırlanan öğrencilerin en büyük yardımcısı TEOG kitaplarıdır. Bu kitaplar öğrenciye sınav ile ilgili rehberlik ederken aynı zamanda öğrendiklerini pekiştirme imkânı sunmaktadır.

Okullarda verilen bilgi vermekte bazen yeterli olmayabilir. Öğrencinin dikkatinin dağınık olması ve okullarda işlenen kitapların içeriği ilgi çekici olmayabilir. Hazırlanan TEOG kitapları öğrencinin sınıf seviyesine uygun olmalıdır. Sayfalar çok renkli olmamalıdır dikkat dağıtabilir. Aynı şekilde sayfaların renksiz olması da öğrenciyi sıkabilir ve ilgisiz davranmasına sebep olabilir. Sayfaların yazı puntosu göz yorucu olmamalıdır. Bir sayfaya 4 sorudan fazla soru konmamalıdır çünkü; öğrenci bitmeyeceğini düşünür ve kafasında çok soru var hangisinden başlamalıyım kargaşası oluşabilir.

Kitaplar milli eğitim bakanlığı tarafından onaylı, öğrencinin yaş ve ahlaki değerleri göz önünde bulundurularak hazırlanmalıdır. Kitaplar sınav müfredatına uygun ve her konuyla ilgili detaylı konu anlatımı ve her konu ile ilgili çok fazla örnek verilmelidir. Boşluk doldurmalara fazlaca yer verilmelidir, konu tekrarı için uygun olacaktır. Konu anlatımları MEB müfredatı ile uygun sıralamada hazırlanmalıdır ki öğrenci sınav çalışma esnasında kargaşa yaşamamalıdır. Kitapların konu anlatım CD'leri olmalıdır ki öğrencinin takıldığı noktalarda yardımcı olmalıdır.

Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük, Ingilizce ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden çıkacak olan konular detaylı bir şekilde sıralanmalı ve öğrenciye gerçekten bilgi verecek düzeyde hazırlanmalıdır.

Konu tekrarı ve kısa zamanda çok soru çözme alışkanlığı kazandırmak için fırsatlar kaçırılmamalıdır. Uygun fiyata çok fazla seçeneğe ulaşabilirsiniz. İnceleme yapmalı ve uygun olan kitapları temin etmelisiniz.


Kapat