sadsad x
asdasd

Temel Hemşirelik Kavramlar, İlkeler, Uygulamalar

İstanbul Tıp Kitabevi

Fatma Akça Ay

50,00 TL
35,00 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
15,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Temel Hemşirelik Kavramlar, İlkeler, Uygulamalar Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 540
ISBN: 9789756395707
Kapak: Ciltsiz
Fatma Akça Ay
Fatma Akça Ay
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Temel Hemşirelik Kavramlar, İlkeler, Uygulamalar Kısa Özet

  "Plinius'un dediği gibi, herkes için bir derstir; elverir ki insan kendini yakından görmesini bilsin. Benım yaptığım, bildiklerimi söylemek değil, kendimi öğrenmektir; başkasına değil nedime ders veriyorum. Ama bunları başkalarına da anlatmakla kötü bir iş yapmıyorum: bana yararı olan bu işin belki başkasına da yararı olabilir. " Montaigne "Denemeler - Kendimizi Anlamak"

  "Ne yaparsınız bu adamlara: yazılı olmayan lafı dinlemezler, kitaba geçmedikçe sözlere inanmazlar; gerçeğe sakallı olmadıkça kulak vermezler. "Bir yerde duydum" derseniz olmaz. "Bir yerde okudum diyeceksiniz" diyeceksiniz. Montaigne "Denemeler - Kitap ve Yaşam"

  "Bilmek ve bilmemek nedir? Öğrenmenin amacı ne olmalıdır? Mertlik, tok gözlülük ve doğruluk nedir? İyice özenmeyle açgözlülük, krala bağlılıkla kölelik, hür yaşamakla keyfine göre yaşamak arasında ne farklar vardır?
  İşte ona (öğrenciye) bunları söyleyeceğiz. Çünkü, insanın zihnini dolduracağımız ilk sözler onun ahlakını ve ruhunu yoğuracak, ona kendini tanımasını, iyi yaşamasını ve iyi ölmesini öğretecek olan sözler olmalıdır. Bilimleri, öğrenmeye, bizi kölelikten kurtaracak olan sözler olmalıdır. Bilimleri öğrenmeye, bizi kölelikten kurtaracak olan bilimlerden başlayalım. Nasıl her şeyin işe yarar bir tarafı varsa bütün bilimler de, şu veya bu şekilde, hayatımız için yararlı olabilirler; ama biz, amacı doğrudan doğruya hayat olan bilimi seçelim." Montaigne "Denemeler - Hayat ve Bilim"

   

Temel Hemşirelik Kavramlar, İlkeler, Uygulamalar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.