sadsad x
asdasd

Temel Bağlama Öğretimi Yöntem ve Teknikler

Kocatepe Akademik Yayınevi

Servet Yaşar

29,63 TL
23,70 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
5,93 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Temel Bağlama Öğretimi Yöntem ve Teknikler Hakkında Bilgiler
Türü: Öğrenim Kitapları
Sayfa Sayısı: 171
ISBN: 9786056508417
Kapak: Ciltsiz
Servet Yaşar
Servet Yaşar
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Temel Bağlama Öğretimi Yöntem ve Teknikler Kısa Özet

    Bu kitap Güzel Sanatlar Liseleri, Devlet Konservatuarları Güzel Sanatlar Fakülteleri Eğitim Fakülteleri ve benzer akademik kurumların müzik alanlarında yer alan bağlama derslerinin başlangıç aşamasına yönelik olarak hazırlanmışır.

    Çalışmada temel bağlama öğretimine ilişkin kullanılacak yöntem ve teknikler doğrultusunda egzersiz çalışmaları etüt çalışmaları ezgi çalışmaları ve halk ezgisi örnekleri belirli bir sistematik içinde verilmiştir. Bu kapsamda anonim örneklerin haricinde oluşturulan çalışmalar uzun bir süreçte edinilen deneyimler veb tecrübeler sonucunda üretilmiştir. Dolayısıyla her bir örnek çalışma birçok kez öğrenciler üzerinde denendikten sonra kararlaştırılmıştır.

    Kitapta yer alan ezgi çalışmaları ve halk ezgisi örnekleri makam dizisi ve ritmik yapı bakımından temel bağlama öğretimi müfredatına uygun bir şekilde hazırlanmıştır. Bu kapsamda genel olarak makam dizisi olarak buselik, uşşak hüseyni, gerdaniye muhayyer, kürdi, hicaz ve nikriz dizisinde örneklere yer verilirken ritmik yapı, olarak ise, ana usuller çerçevesinde 2/4 ve 4/4 'lük birleşik usuller çerçevesinde ise 5/8 7/8 8/8 9/8'lik ritmik yapılar değerlendirilmiştir. Bu yapılardan yola çıkarak değişken (karma) usullü yapılar üzerinde de benzer uygulamaların kullanılabileceği öngörülmektedir.

Temel Bağlama Öğretimi Yöntem ve Teknikler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.