sadsad x
asdasd
4,63 TL
4,17 TL
%10 indirim
Kazancınız
:
0,46 TL
Tekasür Suresi ve Berzah Alemi Hakkında Bilgiler
Türü: İslami Araştırma-İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 322048
ISBN: 9786055462291
Çıkış Tarihi: Abidin Zeynel Tambağ,
Abidin Zeynel Tambağ
Abidin Zeynel Tambağ
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Tekasür Suresi ve Berzah Alemi Kısa Özet

    Ruhlar aleminde Cenab-ı Hak ile sözleşme yapan, yerlerin, göklerin ve dağların kabul etmediği emaneti kendi iradesiyle ile yüklenen ve bir imtihan vesilesiyle yeryüzüne halife olarak gönderilen insanoğlu ana rahmi, dünya hayatı ve berzah alemi safatından geçerek edebiyat yurdu olan ahirete vasıl olur.

    İçerisinde yaşadığımız ve sayısız nimetlerle donatılmış bulunan şu dünya hayatı ilahi bir lütuftur. Ölüm ise ahirete geçmek için bir intikal köprüsüdür. Dünya gurbet yer asli vatan ahirettir. Her yol döne dolaşa mezarlığa kavuşur. Bu nedenle, ecel rüzgarları ile savrulan ömür harmanında bir edebiyat tanesi bulamayan dünya bahçelerinden hayat göğüslerine bir hakikat çiçeği takamayan kimselere, ne geride bıraktıkları dünya ağlar, ne de karşılarına dikilecek olan ahiret güler.

    Beşik öncesi ve tabut sonrası hayatı ölümü ve ölüm sonrası gerçekleri ve onların mahiyetlerini, onları yaratan ve sünnetullah denilen ilahi kanunlarla yöneten Allah'tan O'nun kelamı Kur'an-ı Kerim'den ve onu tesfir eden Muhammed (s.a.v)'den öğrenmek mecburiyetindeyiz.

Tekasür Suresi ve Berzah Alemi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.