sadsad x
asdasd
10,99 TL
6,59 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
4,40 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Tefekkür Kapısında Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 217
ISBN: 9786059317474
Kapak: Ciltsiz
Ahmet Ceylan
Ahmet Ceylan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tefekkür Kapısında Kısa Özet

  Bu kitap kendini genç hisseden, alemi İslam'ın ayağa kalkınası ya da insanlığın hatırlanması için ben de bir şey yapabilirim diyen Tefekkür Nesli müntesiplerine yazılmıştır.

  Bu kitapta düşünen, tefekkür eden bir nesil için düşünce haritaları sunulmuştur. Farklı farklı konularda kimi yerde ayetlerle kimi yerde hadislerle kimi yerde de bilimin şimdilik ulaşabildiği konulardan yararlanarak bir düşünce samalının oluşturulması istendi.

  İnsanın düşünebilmesi için önce düşünme ameliyesinin gerekliliğini ve bilgiye ihtiyacı vardır. Düşünmeyen toplumun ya da gençliğin fikir üretmesini beklemek işte o da bizim saflığımız olsa gerek...

  Asım'ın neslini hayal ediyorum... Üstadım Mehmet Akif Ersoy'u anmadan geçmek olmazdı. Kitapta eski ve yeni dönemlerin kelimelerini kullandım. Hayalimiz Türkçemizin bilim dili olmasıdır.

  Birkaç asırdır millet olarak bu topraklarda bir boş vermişlik hali aldı başını gidiyor. Bu gidişata bir dur demenin zamanı geldi, geçiyor. Birkaç asırlık ara verilen filme devam etme vaktidir.

  Atalarımız asırlarca bu işi en güzel şekilde yapmaya gayret gösterdiler, sıra bizde ve artık film kaldığı yerden devam etsin...

  Sevginin notası, muhabbettir. Eleştirel bakış: Hakikate götüren patika bir yoldur. Birisi size bir işi başaramazsınız derse, bilin ki siz o işi başarabilirsiniz.

Tefekkür Kapısında Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.