sadsad x
asdasd

Tecvidli Pratik Elif Ba

Nesil Yayınları

Adem Kablan

7,92 TL
5,15 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
2,77 TL
Tecvidli Pratik Elif Ba Hakkında Bilgiler
Türü: Kuran ve Kuran Üzerine Kitaplar
Sayfa Sayısı: 80
ISBN: 9786051626840
Kapak: Ciltsiz
Adem Kablan
Adem Kablan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Tecvidli Pratik Elif Ba Kısa Özet

    Bir haftada Kur’ân okumayı öğreniyoruz. Hem Türkçe, hem Arapça mahreç ve tecvidleri çok kısa sürede öğreneceksiniz. Türkçesini okurken bile mahreç ve tecvidleri uygulayabileceksiniz. Elifba eğitiminde Arapça mahreçlere dikkat edilmemesi birçok yanlışı beraberinde getirmektedir. Çünkü Arapça harflerle Türkçe harfler tam olarak birbirini karşılamamaktadır. Ancak günümüzde Türkçe okunuşlu birçok dua kitabı mevcuttur. Dolayısıyla duaların, sûrelerin Türkçe harflerle okunması yanlıştır.

    Ancak biz kitabımızın elifba kısmında, harflerin özel durumlarını renklerle ve açıklamalarla belirttik. Dua kısmında da duaların tecvidli, mahreçli bir şekilde okunmasını sağlamak için işaretler geliştirdik ve dipnotlarla bu işaretleri açıkladık. Böylece öğrencilerimiz sûrelerin ve duaların okunuşunu baştan düzgün öğrenmiş olacaklar.

    Kitabımız vesilesiyle bir haftada Kur’an0-ı Kerim okumaya başlanabileceği defalarca tecrübe edilmiştir. İçerikteki örneklerin tamamı da Arapça’da karşılığı olan kelimelerden seçilmiştir, uydurma kelimeler kullanılmamıştır.

Tecvidli Pratik Elif Ba Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.