Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

Tecvid Uygulamalı Kur'an Eğitimi

34,00 TL
24,48 TL

Kur`an-ı Kerim, Yüce Allah tarafından son peygamber Hz. Muhammed (sav)`e hayat sahibi insanları uyarması için indirilmiş ilahi bir mesajdır. O, akıl sahibi insanlar tarafından kolayca okunup anlaşılsın diye Arapça olarak indirilmiştir. Kuşkusuz Kur`an`ı anlamak ve yaşamak için sadece Arapça metnini okumak yeterli değildir; onun anlamını da öğrenmek zorunludur.

Kur`an`ın muhatabı hayat sahibi insan, hedefi de insanın düşünce ve davranışlarını tevhid istikametinde yönlendirmektir. Bu da ancak, Kur`an insan dostluğunun sağlanmasıyla mümkündür. İnsanın Kur`an`ı tanıyıp onunla dost olmasının ilk aşaması ise, Arapça yazılmak ve okunmak zorunda olan Kur`an metnini okumayı öğrenmektir. Bu çerçevede elinizdeki kitap, Kur`an`ın Arapça metnini mümkün olan en kısa sürede tecvid kurallarına uygun biçimde okumayı öğrenmek isteyenler için bir rehberdir.

Bu kitap, başta Kur`an okumayı ilk defa öğrenmek isteyen herkes olmak üzere, İmam-Hatip Ortaokulu, İmam-Hatip Lisesi, Diyanet İşleri Başkanlığı`na bağlı Kur`an Kursu, İlköğretim ve İlahiyat Fakültesi öğrencilerine hitap etmektedir. Ayrıca kitap, Arapça harf ve harekeleri tanıttıktan sonra konuları tecvid kaidelerine bağlı olarak anlatması, zengin alıştırmaları ve kısa sürede Kur`an eğitimini kurallarına uygun biçimde belli bir noktaya taşıması hedeflemesi bakımından özgün bir nitelik arz etmektedir.