sadsad x
asdasd
20,83 TL
15,62 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
5,21 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Taşlar Yerine Oturdu Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma - İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 232
ISBN: 9786059810302
Kapak: Ciltsiz
Talha Uğurluel
Talha Uğurluel
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Taşlar Yerine Oturdu Kısa Özet

  Bize hep aynı masalları anlatarak kendi kültürümüze uzak durmamızı sağladılar. *Orta Asya’da çobanlık yapıyor ata biniyor, koyun güdüyor, çadırda yaşıyordunuz. Tamam, iyi savaşıyordunuz ama yağmacıydınız, kültürsüzdünüz, medeniyetten uzaktınız, heykelleriniz ballallarınız kurganlarınız vardı ama bunlar hep geçici oldu kalıcı bir şey bırakamadınız* dediler.

  Bu göçebe edebiyatını Anadolu’ya göç sürecine bağladılar. Hatta *Anadolu’ya geldiklerinde doğru dürüst İslam’ı bile bilmeyen yarı şamanist bir duruşları vardı* dediler.

  Bunun gibi sonu gelmeyen iftira ve iddialara laf kalabalığı ile cevap vermeye gerek yoktur. Onlara verilecek en güzel cevap bizim hem Orta Asya hem de Anadolu’da ortaya koyduğumuz eserlerdir. *Çadırda yaşadığınız için taş ile hiçbir işiniz olmadı* diyenlere inat devasa bir medeniyetin yapılarıyla kapı gibi cevabımız olsun istedik.

  Elinde tuttuğunuz Taşlar Yerine Oturdu adlı eser Talha Uğurluel’in ilk Sanat Tarihi kitabı özelliğini taşımakta. Taşın hayatımızdaki yerini ve taşı ruhu ile yontan atalarımızın eserlerini bu kitapta en etkili şekilde ortaya koymaya çalıştık.

  Lütfen susalım! Artık konuşma sırası taşlarda…

Taşlar Yerine Oturdu Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.