sadsad x
asdasd
79,00 TL
61,62 TL
%22 indirim
Kazancınız
:
17,38 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Tarihe Yön Veren 100 Lider Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 496
ISBN: 9789753140782
Kapak: Ciltsiz
İlber Ortaylı
İlber Ortaylı
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tarihe Yön Veren 100 Lider Kısa Özet

  *Tarihi değiştirebilenler, ancak ve ancak insanın kendi hakkındaki düşüncesini değiştirmiş olanlardır.*

  - Malcholm X

  Dünya tarihinde geride "iz" bırakmış, insanlığın geleceğini iyi ya da kötü şekillendirmiş çok sayıda kişi yaşamış ve birçok olay yaşanmıştır. Bu insanların arasında milyonlarca insanı öldüreni, dünyayı korkudan titreteni de var; yaptıkları reformlarla demokrasinin temellerini atan, icat ettikleriyle hayatımızı kolaylaştıranlar da…
  Hürriyet yazarları; Prof. Dr. İlber Ortaylı, Taha Akyol, Doğan Hızlan’ın yanısıra Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş ve Prof. Dr. Tayyar Altıkulaç titizlikle birçok isim arasından *Tarihe Yön Veren 100 Lideri* seçti. Onlar için en önemli kriter; en büyük değil, en etkili olanları, milyonlarca insanın kaderini belirlemiş, medeniyetlerin yükseliş ve çöküşüne sebep olmuş, verdikleri kararlarla ya da icat ettikleriyle tarihin gidişini etkilemiş insanları, tarihteki sıralarına göre bir araya getirmekti. Bu insanlar kendilerinden sonra gelen toplumları etkiledi, yönlendirdi, değiştirdi ve şekillendirdi.

  Siyasi Tarih, Dinler Tarihi, Bilim -Teknoloji, Sanat - Edebiyat ve Ekonomi - Finans konularında dünyaya şekil veren 100 lideri tanımak; geleceğe olan bakışınızı güçlendirecek ve değiştirecektir.

Tarihe Yön Veren 100 Lider Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.