Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

Tarihe Sözüm Var

7,00 TL
5,74 TL

Dr. Filiz Besim, Tarihe Sözüm Var`da okurlarıyla uzun soluklu röportajlarda buluşuyor. Yaşamları ve eserleriyle Kıbrıs`ta iz bırakmış kişilerle yakın Kıbrıs tarihinin içinde kol kola geziyor.

Bu kitapta, Fazıl Küçük`ten Mehmet Zekâ Bey`e, Nejat Konuk`tan Nail Atalay`a kadar pek çok tanınmış ismin, çocukluklarından başlayarak yaşamlarını kendi ağızlarından okuyacaksınız.

Dr. Filiz Besim`in kitabı gösteriyor ki, dört yüz küsur yıldır bu adanın üzerinde var olmaya çalışan Kıbrıslı Türklerin yazılacak mücadeleleri, anıları, kültürleri ve nice yaşanmışlıkları var. Tıpkı bütün toplumlarınki gibi kaydedilmesi gereken bir de tarihleri...

Çocukların savaş ve göçle olgunlaştığı, büyüklerin hep garip bir özlemle eskiyi aradığı bir döneme, çocukların ve gençlerin var olma özleminin tutkuya dönüştüğü yıllara ait tarihi anlatan gerçek tanıklar, Kıbrıs`ın toplumsal ve siyasal tarihindeki karanlığı aydınlatıyorlar. 1940`lardan 2000`lere kadar olan dönemi anlatan bu röportajlar dizisi, birbirinin tamamlayıcısı ve besleyicisi oluyor.

Bu kitapta Kıbrıslı Türkler, kendi tarihlerini kendileri anlatıyor, sözlü tarih yazılı tarihe ışık tutuyor.