sadsad x
asdasd
25,93
16,60
%36 indirim
Tarih Şimdidir Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma - İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 498
ISBN: 9786059237758
Boyut: 14 x 0
Kapak: Ciltsiz
Kasım Engin
Kasım Engin
Devamı
Kampanya

Tarih Şimdidir Hakkında Yorumlar

  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Tarih Şimdidir Kısa Özet

    Toplumlar da canlı varlıklar ise ve her canlı varlık gibi genlere sahip ise; ve yine tarih günümüzde ve biz de tarihin başlangıcından gizliysek ve tarih; şimdiyse o zaman tarihi canlı yaşamanın dışında bir seçenek kalmıyor. Bugünü yaşarken, geçmiş tarihi çözerek geleceğe, eskiden yapılan hatalara ve yetmezliklere düşmeden daha doğru temellerde yürümek mümkündür.

    Tarihi irdelerken, canlı bir organizma olduğunun bilincinde olarak ve insanlığın ruhsal derinliklerine nüfuz ederek adım adım olup bitenleri anlamak ve anlamlandırmak önemlidir. Çünkü: "Tarihsel zemin olarak beş bin yıllık Doğu bilgeliği ve demokratik duruş geleneği yer almaktadır. Bu zemin düşünülmeden evrensel insanlık tarihi yazılamayacağı gibi, günümüzün anlamlı bir değerlendirmesi de yapılamaz...

    Evrensel tarih olmadan yerel tarihlerin anlam bulamayacağı görüşüne bağlıdır. En silik toplumların tarihinin bile evrensel tarihin ışığında aydınlatılabileceğine kuşku yoktur." Mikro evren denilen insanı, doğru temllerde çözdükçe de bu anlama ve anlamlandırma çabası bize kıymetli sonuçlar verecektir. Bu Tarih Şimdidir (Kürdistan Tarihine Özlü Bir Bakış) kitap çalışmasında izlenen yol ve yöntem yukarıda yapılan tespitler ışığında belirlenmiştir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.