sadsad x
asdasd
8,33 TL
6,41 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
1,92 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Tarih Oku-Yorum Hakkında Bilgiler
Türü: İslam Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 152
ISBN: 9786055927288
Kapak: Ciltsiz
Ahmed Refik
Ahmed Refik
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tarih Oku-Yorum Kısa Özet

  Ahmet Refik, yirminci yüzyılın ilk çeyreğinde yaşamış önemli tarihçilerimizdendir. Hem imparatorluk tecrübesini bizzat yaşamış, hem de cumhuriyetin kuruluşuna tanıklık etmiştir. Popüler tarihçiliğin öncü isimlerinden birisi olan Ahmed Refik gerek anlatımındaki romansı üslup ve akıcılıkla, gerekse tarihe ait geniş birikimiyle çağdaşları arasında bile "hoca" olarak anılmıştır. Ahmed Refik; imparatorluğun sırlarını ortaya çıkarmak için arşivleri mekân tutanların başında yer almıştır.

  "Atalarımızın vatanımıza nasıl hizmet ettiklerini bilmeliyiz. Müslümanlığı ilerleten, Türklük için uğraşan bütün adamlarımızı gözümüzün önüne getirmeliyiz.

  Peygamberimizden sonra gelen, Müslümanlığa çalışan halifelerimizin büyüklüğünü, hatta bazen fenalık eden adamların hayatını öğrenmeli, onlardan ibret almalıyız" diyen Ahmed Refik, tarihi halka sevdiren bir yazar olarak da ün yapmıştır.

  Ahmed Refik bu eseri Tarih Okuyorum adıyla 1917 yılında Orhaniye Matbaası`nda eski yazıyla doksan altı sayfa olarak bastırmıştır.

  Selis Kitaplar, Ahmed Refik`in bu ölümsüz eserini günümüz diline aktaran Tahsin Yıldırım`ın titiz çalışmasıyla siz okuyucularımızın beğenisine sunuyor.

  Bu kitapta 1. Dünya Savaşı`nın acı dolu günlerinde Ahmed Refik`in kaleme aldığı Türk-İslam tarihine dair ilginç anekdotlar bulacaksınız.

Tarih Oku-Yorum Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.