sadsad x
asdasd
13,89 TL
10,42 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
3,47 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Tanrı Neden Fikir Değiştirdi? Hakkında Bilgiler
Türü: Dinler Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 159
ISBN: 9786055711931
Kapak: Ciltsiz
Aytunç Altındal
Aytunç Altındal
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Tanrı Neden Fikir Değiştirdi? Kısa Özet

    Bugün, 21. yüzyılın ilk on senesinde, gizemli bir çağda yaşıyoruz. Bağnazlık, gerçeklikdışı batıl inançlar, dogmalar/öğretiler ve Bilimcilik, her biri kendi tuhaf yöntemleriyle hayatlarımıza musallat oluyor. Bilimcilik yandaşları, Ulu Bilim ve Teknoloji`nin (Laboratuvarlar) insan varoluşuyla ve spiritüelliğiyle ilgili tüm sorulara cevap verebileceği yanılgısı içinde.

    Elinizde tuttuğunuz bu kitap, Eski Ahit`in ilk kitabının Yaratılış başlıklı ilk dörtlüğünde Tanrı/Elohim diye adlandırılan Mevcûdiyet`in, Quiddity (Ne-lik) ve Haecceity (Bu-luk) durumu hakkındadır. İncil`e ait Tanrı/Elohim, Talmud`a ait Tanrı/Yahve`den farklıdır. Bu kitaptaki Mevcûdiyet (Presence) anlayışı, klasik Teoloji`de bahsedilen Mevcûdiyet anlayışıyla birebir benzeşmez ya da eşanlamlı değildir. Burada kullanıldığı anlamıyla Mevcûdiyet (Presence), Tanrıbilim (Hıristiyanlık) aracılığıyla araştırılan Mevcûdiyet değil, felsefî ve Aklî/Zihinsel olarak algılanan (Heuristic) Mevcûdiyet`tir.

    İnsanın hayatında Tanrı`nın olmaması Mevcudiyet`in (Presence) ıskalanması demektir. Asıl inanılmaz olan, Tanrı ile Akıl`ı ve/veya Din ile Bilim`i birbirlerinden tamamen farklı zıt kutuplar şeklinde algılama yanılgısı içinde olmaktır. Oysa Akıl, Tanrı`nın içindedir, Bilim ise Din`in Baş tematiği (Premium) gibidir.

Tanrı Neden Fikir Değiştirdi? Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.