sadsad x
asdasd
12,96 TL
11,02 TL
%15 indirim
Tahavi Akidesi Şerhi Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 152
ISBN: 3990000038604
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Abdullah Azzam
Abdullah Azzam
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tahavi Akidesi Şerhi Kısa Özet

  "Şüphe yok ki bu dinin merkezinde akide vardır. Akîdenin temeli de sıfatları, fiilleri ve isimleriyle birlikte Allah’ı bilmektir. Bu sebeple bu ilim, usûlu’d-din (dinin esasları) olarak adlandırılmış; Ebu Hanife de ona el-Fıkhu’l-Ekber (Büyük Fıkıh) demiştir. Fürû (teferruat) olan şer’i fıkıh da el-Fıkhu’l-Asğar (Küçük Fıkıh)dır. Namaz, oruç, taharet ve benzeri dinin hükümlerini bilmek; Allah’ı bilmekten, O’nu uluhiyetinde, rububiyetinde, isim ve sıfatlarında birlemekten sonra gelir.
  Hak yolda yürüyenler (doğru akîde üzere olanlar) için Allah’ın hazırladığı daimi bir nimet; mücrimleri de bekleyen elim bir azap vasfedilmiştir."

  - Abdullah Azzam (rahimehullah)
   
  Yazdığı çok sayıda eserin yanısıra sesli derslerinden de oluşturulmuş onlarca kitabı bulunan Şehid Abdullah Azzam'ın İslami Hareket'teki aktif rolü ilmi derinliğini gözlerden uzak tutmuştur. Küresel Kitap olarak Küresel Cihad'ın ateşini asıl fitilleyen ve cihad şuurunu evrensel çapta tüm ümmete veren Şehid Azzam'ın ilmî yönünü göstermesi açısından Tahavi Akidesine yazdığı bu muhtasar şerhi yayına hazırladık.

Tahavi Akidesi Şerhi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.