sadsad x
asdasd
15,74 TL
7,87 TL
%50 indirim
Kazancınız
:
7,87 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Susatanlar! Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Sağlık Kitapları
Sayfa Sayısı: 248
ISBN: 9786055181444
Kapak: Ciltsiz
Dilaver Demirağ
Dilaver Demirağ
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Susatanlar! Kısa Özet

  Suyu köleleştiren kartele karşı bir direniş manifestosu!

  Su, haktır; insanın ve doğada yaşayan tüm canlıların hakkıdır. Fakat çokuluslu şirketler suyun kullanım haklarını `satın alıp` onu bir pazar malına dönüştürüyorlar. `Su pazarı` denilen şey aslında evrensel ölçekte bir soygunun adıdır. İşte bu kitap bu soygunu gözler önüne serme, suyu kimlerin bulandırdığını ya da suyumuzu kimlerin çalarak su kıtlığı yarattığını ortaya koyma amacını taşıyor. Bunu yaparken de en büyük kapitalist lobi görevi gören BM`nin, tıpkı iklim değişiminde olduğu gibi, küresel beyin yıkama unsuru olan medya aracılığı ile bir panik havası estirerek ortaya attığı `su krizi`, `su kıtlığı` gibi meseleleri de sorguluyor.

  Susatanlar, kapitalizmin, doğayı ve doğanın en değerli ürünü olan suyu nasıl sermaye birikimi elde etmek için kullandığını deşifre ediyor. Bugün uluslararası kartellerin, su baronlarının `mavi altın` ya da 21. yüzyılın petrolü olarak gördükleri su üzerine yaptıkları `kirli` yatırıma dikkat çekiyor.

  Küresel ölçekte su döngüsünü, iklim değişikliğini ve sonuçlarını, barajları, Hes projelerini, totalde su meselesini ele alan bu çalışma bir uyandırma servisi niteliğinde!

Susatanlar! Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.