sadsad x
asdasd
200,00 TL
140,00 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
60,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Sultan Abdülmecid ve Dönemi Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 545
ISBN: 9786054700837
Kapak: Ciltli
Kemal Kahraman
Kemal Kahraman
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Sultan Abdülmecid ve Dönemi Kısa Özet

    Kitapta Osmanlı Devletinin batıya açılan kapısı Tanzimat’ın mimarlarından olan otuz birinci Osmanlı padişahı Sultan Abdülmecid’in hayatı ve dönemindeki gelişmeler, alanında uzman yazarların kaleminden anlatılmaktadır.

    TBMM Genel Sekreterliği (Milli Saraylar) tarafından 18-19 Kasım 2011 tarihleri arasında yapılan, *Vefatının 150. Yılında Sultan Abdülmecid ve Dönemi (1823-1861)* adlı uluslararası sempozyumdaki tebliğlerden yola çıkılarak hazırlanan bu kitap, Abdülmecid’in kişiliği ve hayır eserlerinin yanı sıra, padişahlık yıllarında hukuk, eğitim, maliye, politika, idari teşkilat, sanat, mimari ve edebiyat alanlarındaki gelişmeleri ayrıntılı olarak incelemektedir.

    Abdülmecid’in en büyük eserlerinden biri olan Dolmabahçe Sarayı’nın merkez bina olarak kullanıldığı TBMM Milli Sarayların ve İstanbul’un tarihi değerlerini tanıtmayı kendisine görev edinen Kültür A.Ş.’nin birlikte yayımladığı bu eser, başta Milli Sarayların arşivi olmak üzere birçok arşivden temin edilen görsellerle desteklenerek, kaynak kitap olma niteliğine kavuşuyor

Sultan Abdülmecid ve Dönemi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.