Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

Sular Güneşe Şarkı Söylerken

18,00 TL
13,50 TL

"Sular güneşe şarkı söyler" mi?

Söz konusu olan: "Yıldızların parıltısı ve yakamoz büyüsü ile dolu gizemli Hazar Denizi kıyısındaki Rüzgarlar Kenti, Bakü..." ise bir ortak türkü sarmaz mı yürekleri?

Sular Güneşe Şarkı Söylerken'de çağdaş Azerbaycan Edebiyatının genç kuşak öykü yazarları: Günel Anarkızı, Yaşar, Reşad Mecid, Ilgar Fehmi, Selim Babullaoğlu, Elçin Hüseyinbeyli'den bir güldeste, coşkulu bir ezgi sunuluyor.

Önsöz’de ise Esad Cihangir'in üç ayrı yüzyıldan oluşan Azerbaycan Edebiyatının tarihi sürecini; Sovyetler Birliği'nin dağılmasından sonraki döneme, bugüne bağlayan incelemesi hem akademik hem de sanatsal öğreticiliği olan bir değerlendirmedir.

Azerbaycan'dan yaşam kesitleriyle, bireysel ve toplumsal sorunlarla aşınan insani değerlerin de öne çıktığı, bir bakıma dünle bugünün karşılaştırması olan öyküler, aynı zamanda, Azerbaycanlı yazarların: "Ümit ve arzu ederiz ki, bu kitap Azerbaycan ve Türkiye Türkleri arasında edebi-medeni ilişkiler için kendi gücü değerinde hizmet edecek ve Türk okuyucusunda çağdaş Azerbaycan Edebiyatı hakkında belli düşünceler oluşturacaktır..." umut ve beklentisini de dile getirmektedir.