29,63 TL
20,74 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
8,89 TL
Subay ve Casus Hakkında Bilgiler
Türü: Tarihi Romanlar
Sayfa Sayısı: 464
ISBN: 9786059658195
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
satis-icon
Satış Rakamları 52 adet satılmıştır.
Robert Harris
Robert Harris
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Subay ve Casus Kısa Özet

  Bismarck ordularının Alsace ve Lorraine’i işgalinden yirmi yıl sonra, Fransız Yüzbaşı Alfred Dreyfus, 15 Ekim 1894’te vatana ihanet suçlamasıyla tutuklanır. Dava sürecinde yaşananlar, Dreyfus’ün rütbeleri sökülerek ordudan atılıp ıssız bir adaya sürgüne gönderilmesi, kabaran Yahudi düşmanlığı, yüzyıl dönümündeki Fransız toplumunu adeta bıçakla bölünmüşçesine iki kampa ayırır.

  Ancak Dreyfus’ün masum olduğuna inanan ve gerçek casusun kimliğini ortaya çıkarmaya çalışan tek bir subayın çabası tarihin akışını değiştirecektir. Askeri İstihbarat’ın başındaki Albay Georges Picquart, gizli belgeler ve sahte kanıtlara dayalı iddianameler, yalanlar, iftiralarla örülü askeri yargılamalar boyunca Fransız ordusunun yüksek komuta kademesinin tamamının bu düzmecenin arkasında olduğunu keşfeder.

  Emile Zola’nın dönemin Fransa cumhurbaşkanına hitaben yazdığı *Suçluyorum!* başlıklı mektupla tüm dünyanın gündemine oturan, tarihin bu en ünlü siyasi davasının hikayesi günümüzdeki örneklerine şaşırtıcı benzerliğiyle de dikkat çekiyor. Subay ve Casus, onurlu bir askerin örgütlü kötülük karşısında eğilip bükülmeden, yalnızca gerçeği savunarak adalet mücadelesini nasıl kazandığını anlatıyor.

  2014 Walter Scott Tarihsel Roman Ödülü

  Bu kitap Roman Polanski tarafından beyazperdeye uyarlanmaktadır.

 • 2. Hamur

Subay ve Casus Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.