33,00 TL
23,43 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
9,57 TL
Strateji Yasaları Hakkında Bilgiler
Türü: İş Dünyası Kitapları
Sayfa Sayısı: 272
ISBN: 9786054584789
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
David B. Yoffie
David B. Yoffie
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Strateji Yasaları Kısa Özet

  Yaklaşık otuz yıldır Harvard ve Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde strateji dersleri veren David B. Yoffie ve Michael A. Cusumano, stratejistlerin nasıl düşündükleri, nasıl öğrendikleri ve fikirlerini nasıl hayata geçirdikleri hakkında çok az şey söylendiğine inanarak, üç büyük stratejisti masaya yatırıyor.

  Teknoloji alanında efsane markalar yaratmış Bill Gates, Andy Grove ve Steve Jobs’un kişisel yaklaşımlarının ve kararlarının, yarattıkları organizasyonlar üzerindeki etkilerini yirmi beş yıl boyunca araştıran Yoffie ve Cusumano, bulgularını beş ana kuralla özetliyor.

  İleriye bakarak bugünü anlamak

  Şirketi riske atmadan büyük riskler almak

  Yalnızca ürünler değil, platformlar ve ekosistemler yaratmak

  Konumsal avantajdan ve güçten yararlanmak

  Kurumu kişisel dayanak noktanızın çevresinde şekillendirmek

  Strateji Yasaları, her seviyede yönetici ve girişimcinin, kariyerleri boyunca temel sorunlara benzer şekillerde yaklaşmış olan Bill Gates, Andy Grove ve Steve Jobs’tan strateji konusunda öğrenecek çok şeyleri olduğunun kanıtı. Çünkü Yoffie ve Cusumano büyük bir stratejist olma özelliğinin doğuştan gelmediğine inanıyor ve mercek altına altıkları üç büyük ismin daha stratejik düşünmeyi ve bu stratejileri taktik ve organizasyonel düzeyde etkin biçimde hayata geçirmeyi zaman içinde öğrendiklerini belirtiyor.

 • 2. Hamur

Strateji Yasaları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.