sadsad x
asdasd

Sovyetler Birliği Komünist Bolşevik Partisinin Tarihi

Kor Kitap

Kolektif

46,30 TL
34,73 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
11,57 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Sovyetler Birliği Komünist Bolşevik Partisinin Tarihi Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 520
ISBN: 9786058216341
Kapak: Ciltli
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Sovyetler Birliği Komünist Bolşevik Partisinin Tarihi Kısa Özet

  Çarlık Rusyası’nda fabrikalar yok denecek kadar azdı. Ülkeyi ayakta tutan, toprak zenginlerinin, kapitalistlerin kölelik anlayışına dayalı ekonomi sistemleriydi. İşçilerin ve köylülerin sırtında çarın zulümleri, kapitalistlerin sömürüleri, çiftlik sahiplerinin türlü istismarları vardı. Halk bu üçlünün arasında ezilmekte, günden güne insanca yaşamanın koşullarından çıkmaktaydı. Artık yeniden dirilişe, yeni bir düzeni inşa etmeye ihtiyaç vardı... İşte bu da SBKP(B) öncülüğünde gerçekleşebilirdi.

  SBKP(B) , devrimden önceki Rusya’da, işçi hareketi zemini üzerinde, işçi hareketine bağlanan ve sıkı sıkıya bağlı olduğu bu harekete sosyalist aklı aşılayan marksist dernek ve gruplardan doğarak büyümüştür. Sovyetler Birliği Komünist (Bolşevik) Partisi, Rusya’da meydana gelen ilk ufak marksist dernekler ve gruplarından başlayarak yeryüzünde işçilerin ve köylülerin ilk sosyalist devletini yöneten büyük bolşevik partisi oluncaya kadar uzun ve şanlı bir yoldan geçmiştir. SBKP(B)’nin tarihi, çarlığı devirme, büyük çiftlik sahiplerinin ve kapitalistlerin hâkimiyetlerini yıkma, iç savaş sırasında yabancı askeri müdahaleyi püskürtme, Sovyet devletini ve sosyalist toplumunu kurma tarihidir.

  SBKP(B) tarihi üç devrimi anlatır: 1905 yılındaki burjuva demokratik devrimini, 1917 yılı Şubat ayındaki burjuva devrimini ve 1917 Ekim sosyalist devrimini. SBKP(B) tarihi bize Lenin’in ve Stalin’in sosyalizm yolunda verdiği mücadelenin dersi niteliğindedir.

  Bolşevik partisinin geçmiş olduğu tarihi yolun başlıca sonuçları nelerdir?
  Sovyetler Birliği Komünist (bolşevik) Partisi’nin tarihi bize ne öğretir?

  Tüm bu soruların cevabı elimizde tuttuğumuz bu kitabın satırlarında geçmekte, SBKP(B) ’nin büyük mücadelesinin özetinde yatmaktadır.

   

   

   

   

   

   

Sovyetler Birliği Komünist Bolşevik Partisinin Tarihi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.