sadsad x
asdasd
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 304
ISBN 9789756178768
Tüm Siparişlerde KARGO 1 LİRA!
21,30 TL %35
bkmkitap.com
Fiyatı
13,85 TL
Fiyat Alarmı
Paylaş:
 • Sovyet Deneyimi ve Arayış Kısa Özet

  Sınıflı toplumların tarihi; yönetenlerle yönetilenlerin, egemenlerle ezilenlerin mücadele tarihidir. Marx ve Engels, bu tarihi süreci ve geldiği aşama olan kapitalizmi analiz ettiler. Kapitalizmin *özgür* köleci bir sistem olduğunu belirterek bunun karşısında sınıfsız, sömürüsüz, devletsiz ve sınırların olmadığı bir toplum olan komünizm paradigmasını kurdular.

  Sosyalist devrim, kapitalizmin geliştiği Batı’da beklenirken, Lenin’in önderliğinde, emperyalizmin zayıf halkası dediği az gelişmiş Çarlık

  Rusya’sında gerçekleşti. Teori pratiğe döküldü. Ekim Devrimi, komünizme giden yolun başlangıcı ve dünya ezilenlerinin kurtuluş umudunun yıldızı oldu.

  Fakat dünyayı derinden etkileyerek kapitalizme karşı mücadelenin referansı ve umudu olan sosyalizm, 70 yıl sonra çöktü!

  Neden?

  Bu kitap 70 yıllık Sovyet deneyimini masaya yatırıyor ve temelinde,*Komünizm bir ütopya mı?* sorusuna cevap arıyor. Ama sıradan bir şekilde değil. Başta Marksist–Leninist teori olmak üzere, bu deneyim sürecindeki önemli olaylara dikkat çekerek.

  Bir solukta okunacak ve ihtiyaç halinde hemen bakılacak bir başucu kitabı, Sovyet Deneyimi ve Arayış… Tabii ki, aramayı isteyen ve sevenler için.

Sovyet Deneyimi ve Arayış Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.