sadsad x
asdasd

Sosyolojik Açıdan Bıruki Aşireti ve Kinyas Kartal

Kurgu Kültür Merkezi Yayınları
30,00
21,00
%30 indirim
Sosyolojik Açıdan Bıruki Aşireti ve Kinyas Kartal Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Sosyoloji Kitapları
Sayfa Sayısı: 375
ISBN: 9786055009601
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Burhan Kartal
Burhan Kartal
Devamı
Kampanya

Sosyolojik Açıdan Bıruki Aşireti ve Kinyas Kartal Hakkında Yorumlar

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Sosyolojik Açıdan Bıruki Aşireti ve Kinyas Kartal Kısa Özet

  "Wexte em zarbun nave Kinyas bege zımane diyamın nedıket." "Bizim çocukluğumuzda Kinyas Beyin adı annemizin dilinden düşmezdi."

  - Prof. Dr. Nadir Nadirov

  1964 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde kaydolduktan sonra Kürdistan'ın çeşitli illerinden gelen Kürt öğrencilerle tanışmaya başlamıştık, bu tanışmada ortak değerlerimiz Kürt Yurtseverliği idi. Burhan Kartal ilk tanıştığım kişilerden biri idi. Gösterişi sevmeyen mütevazı kişiliği saygı değerdi, kibarlığı ve ağırbaşlılığı en önemli özelliklerindendir. Geç yayımlamış olsa bile gelecek nesillere ve araştırmacılara önemli bir kaynak olacaktır.

  Değerli dostum Burhan Kartal'ı kutluyorum, başarılar diliyorum.

  - Avukat Feridun Yazar

  Öneme haiz bu çalışma; Kültür birliği, Kan bağı ve Göç birliği gibi birleşenler organizasyonu olan tipik Kürt aşiret yapılarından biri olarak öne çıkan Bıruki Aşiret Federasyonu'nu kamuoyuna yakından tanıma fırsatı sunmaktadır. İstenç dışı sosyal bir vaka nedeniyle asırlar önce Karacadağ'dan Kafkasya'ya doğru oluşan Bıruki Aşireti'nin göç serüveni ve dünü-bugünü tüm boyutlarıyla sosyoloji biliminin disiplini ölçeğinde irdelenmiştir. Bu sosyolojik çalışma, Kürt tarihi, kültürü ve folkloruna önemli ölçüde ışık tutmaktadır.

  - Sosyolog-Yazar Mustafa Balbal

  "... Bizim Brukilere karşı iyi davranmamız Kürdistan'ın diğer Kürtleri için de iyi sonuçlar doğuracak. Sovyetler'e umutla bakarlar ve gerektiği anda da kendilerinden yaralanılır."

  - Rus Arşivinde Brukiler

  "Herke bızıneke weji hebe, bıfraşın pe zarre xwu bıdınexwundıne." "Bir tek keçiniz bile varsa satın çocuklarınızı okutun."

  - Kinyas Kartal

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.