Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

Soru ve Cevaplarla Sahih Akide

46,00 TL
28,52 TL

Değerli Kardeşim! İtikadi ve ameli tercihlerimizi, Allah`tan ve Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem`den geleh sahih delillerle ortaya koymak zorundayız. Delille tespit edilmeyen bir inanç  ve amel sahibi olmamalıdır. Bu nedenle; her sözümüzü ve amelimizi sahih delile dayandırmalıyız.

Değerli Kardeşim! Allah`ın ve Rasulü`nün önüne kimse geçirilemez. Din`in kaynağı; ayet ve sahih hadisle beraber, Rabbani ve Nebevi düşünen alimlerdir. Bu yüzden Dini, alimlerin gözüyle Allah`ın ayetlerinden ve Rasulüllah sallallahu aleyhi ve sellem`in hadislerinden alman gereklidir. Bağlı olduğun hizbe, tarikata, cemaate güvenerek, Kuran ve Sünnet`in delillerini sakın bir kenara atarak kimseyi Rab edinme.

`Şüphesiz ki Allah`tan size bir nur ve apaçık bir Kitab gelmiştir. Allah, bu apaçık Kitab ile rızasına uygun hareket edenleri selamet yollarına iletir, onların izniyle küfür karanlığından çıkarıp dosdoğru yola (iman nuruna) iletir.` (Maide-15-16)

Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurur: `Size sımsıkı sarıldıkça asla sapıtmayacağınız iki şey bırakıyorum, Allah`ın Kitabı va Peygamsber`in Sünneti.` (Malik, Muvatta` (2/899) el-Elbani, Tahricu Mişkati`l Mesabih (184), Sahihu`l Cami` (2748) ve Sahihu Tergib (40)

Bu kitap, yıllardır delilsiz inandığınız, kutsadığınız, vazgeçemediğiniz hurafe dolu dayatılmış dini ezberlerinizi bozacak deliller ışığında sahih dini/akideyi öğretecektir. Delille iman ve amel etmek isteyenleri, sahih akideye davet eden bu kitap, okunması gereken nefis bir kitaptır. Hayatı, delille daha anlamlı ve hasenatlı kılmak için bu kitabı mutlaka okuyunuz.