Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

Soru ve Cevaplarla Akide - Fıkıh Siyer

36,00 TL
22,32 TL

Ey müslüman kardeşim! En hayırlı ilim tevhid ve fıkıh ilmidir. Tevhid, Rabbini güzel isim ve sıfatlarıyla tanımayı, fıkıh da dosdoğru bir yolla ibadet etmeni öğretir. Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurur: *Allah kime hayır dilerse, onu dinde ince anlayışlı kılar.* (el-Buhârî 71, Müslim 1037)

İslam’la yeni tanışan kardeşlerim e-mail ve sosyal paylaşım ağları aracılığıyla bana*hocam davetinizle tövbe ettim, tevhidle tanıştım, namaza başladım. *Bundan sonra İslam’ı nasıl öğrenmeliyim* Nereden başlamalıyım? İlkin neleri ezberlemeliyim? Bilemiyorum? Lütfen bana yardımcı olur musunuz* diye soruyordu.

Bu sorular sıkça gelince büyük bir boşluk olduğunu ve bu çerçevede mutlaka kolay okunur, ezberlenir akidevî ve fıkhî eser yazmam gerektiğini hissettim. Bu talebe karşılık vermek, iyiliği emretmek, kötülükten sakındırmak, şerî deliller ışığında yol göstermek ümidiyle, hem kendi talebelerime hem diğer gençlere kısa soru ve cevap tarzında kolay ezberlenecek akidevî ve fıkhî bilgiler hazırladım. Bu mütevazı eser böylece ihtiyaca binaen ortaya çıktı.