sadsad x
asdasd
29,00 TL
20,30 TL
%30 indirim
Sopherl! Sopherl! Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 480
ISBN: 9786054977598
Boyut: 14 x 0
Kapak: Ciltsiz
Greg King
Greg King
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Sopherl! Sopherl! Kısa Özet

  Kitabın yazarları Greg King ve Sue Woolmans, Franz Ferdinand ve Sophie Chotek’in aşk hikâyesini modern bir peri masalına benzetir. Beyaz Atlı Prens Franz Ferdinand sonunda bulmuştur Sindirellasını : Soylu fakat yoksul, zarif fakat Habsburgların kendilerine layık görmediği, *asla kendilerinden biri olduğunu düşünmesine izin vermediği* Sophie. Franz Ferdinand’ın Sophie’ye kavuşmak için verdiği mücadeleleri okurken asillerin çalkantılı özel hayatlarına, skandallara, saray entrikalarına tanık olur, aristokrasinin sarsılmaz önyargılarına çarparız.

  1914 yılının bir yaz günü, Saraybosna’da Sırp milliyetçisi Gavrilo Princip’in silahından çıkan kurşunlar gizemli başlayıp zaferle sonuçlanan bu aşk hikâyesinin kahramanlarının mutluluğunu noktalayıp Birinci Dünya Savaşı’nın kaos ortamını başlatacaktır. Ve Franz Ferdinand ölmeden önceki son sözleriyle hayattaki en büyük tutkusunun ne olduğunu bir kez daha dile getirecektir, *Sopherl! Sopherl! Ne olur ölme! Çocuklarımız için yaşa!*

  Çiftin Artstetten Kalesindeki lahitlerinin kitabesi Franz Ferdinand ve Sophie’nin öyküsünü, *Kutsal evlilik bağıyla birleşenleri ölüm de ayırmadı,* cümlesiyle özetler.

   

Sopherl! Sopherl! Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.