Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

Son Çağrı

54,00 TL
36,18 TL

Ve böylece zarfı açtım. Koskoca sayfada yalnızca tek bir cümle yazıyordu, ama öyle bir cümleydi i bir insanın hayatını esir almaya yeten, musallat olduğu kişiyi ölene dek terk etmeyecek bir *geçmiş hayaleti*nin kucağına bırakan; pişmanlığa mı yoksa yalnızca yolları birbiriyle kesişen kaderlerin bir oyununa mı pay biçmek gerektiğinin nihai kararını verdirtmeyecek tek bir cümleydi bu. Melampus,
Lazar’ın karanlıkla yoğurulan ilminin, sanatının ve hayatının yalnızca bir gövde gösterisini sunmak için seçilmişti. Olayın üzerinden geçen zamanla bu noktayı yakalamak mümkün olmuştu. Ama söz konusu gerçekten çok daha önemli olan bir şey vardı… Lazar, kaderinin yazılı olduğu satırları bir zamanlar benim de okumakta olduğum bir kitapta gördüğü için sonuna tanık olarak da beni seçmişti:
*Kurtuluştan umudu kesmek,
yenilmişler için tek
kurtuluş umududur.*
Emir Şekercioğlu: 1 Ocak 1993’te, Bursa’da doğmuştur. Üniversite eğitimini ODTÜ Tarih Bölümü’nde tamamlayan yazar; lise yıllarından itibaren edebiyatla gerek bir okuyucu gerekse bir yazar adayı olarak ilgilenmeye başlamış, 12 senelik bir zaman zarfında şiirden denemeye, kısa hikâyeden novellaya değin farklı edebi türlerde yazılar kaleme almış ve almaya devam etmektedir.
Edebiyat haricinde müzik ve felsefeye de yakından ilgi duyan yazar, Türkiye’nin en bilinen heavy metal müzik platformlarından biri olan Pasifagresif’te 1 sene boyunca *konuk yazar* statüsünde albüm incelemeleri kaleme aldı, müzik eleştirmenliği yaptı. Bununla birlikte keman ve bateri olmak üzere iki enstrüman çalmakta, amatör düzeyde müzisyenlik icralarında bulunmaktadır.
Felsefe Tarihi, Dinler Tarihi, İlk Çağ Uygarlıkları Tarihi, Gotik Edebiyat, Alman Romantizmi ve Heavy Metal Müzik Kültürü yazarın duygu ve düşünce dünyasını besleyen branşlardan bazılarıdır.
Johann Wolfgang von Goethe, Friedrich Wilhelm Nietzsche, Edgar Allan Poe, Howard Philips Lovecraft gibi isimler; yazarlığına ilham veren isimlerin başında gelmektedir.
*Son Çağrı*, yazarın; birbirinden konu ve işleyiş olarak bağımsız 7 öyküsünden oluşan ilk kitabıdır.