65,00 TL
42,90 TL
%34 indirim
Kazancınız
:
22,10 TL
Son Aydınlık Yaz Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 271
ISBN: 9786059658584
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2018
Doris Lessing
Doris Lessing
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Son Aydınlık Yaz Kısa Özet

  Yaşamı boyunca Nobel Edebiyat Ödülü dahil hemen hemen bütün saygın ödülleri kazanan ve İngiliz edebiyatının en önemli yazarlarından biri olarak gösterilen Doris Lessing, bu romanında bireyin üzerindeki toplumsal baskıları ve bu baskılardan kurtulma mücadelesini, erkek egemen toplumda kadın olma deneyimi üzerinden anlatıyor.

  Dışarıdan bakıldığında nörolog kocası ve dört çocuğuyla ideal bir orta sınıf ailesine sahip olan Kate, yaşamının bir hapishaneye dönüştüğünü hissetmektedir. Sürekli güzel ve şık olmak, evini idare ederken hem kocasının hem çocuklarının sorunlarıyla ilgilenmek zorundadır. Ve kendisinden bütün bunları *doğası gereği*, yani karşılıksız yapması beklenmektedir. Uluslararası bir konferansta çevirmenlik yapmak üzere İstanbul’a giden Kate, orada tanıştığı gençle sürpriz bir yolculuğa çıkar. Bu yolculuk, Kate’in içsel dönüşümünün de başlangıcı olacaktır.

  1973 yılında yayımlandıktan sonra feminist bir manifesto olarak nitelenen Son Aydınlık Yaz, Doris Lessing’in en sert ve çarpıcı romanlarından biri.

  *Cinsiyetçilik ve feminist bilinç üzerine yazılmış en iyi roman.*

  - New York Times Book Review

 • 2. Hamur

Son Aydınlık Yaz Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.