sadsad x
asdasd
90,00 TL
84,60 TL
%6 indirim
Kazancınız
:
5,40 TL
Skolyozun Üç Boyutlu Tedavisi Hakkında Bilgiler
Türü: Tıp Bilimleri Kitapları
Sayfa Sayısı: 275
ISBN: 9786056305825
Kapak: Ciltsiz
Christa Lehnert - Schroth
Christa Lehnert - Schroth
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Skolyozun Üç Boyutlu Tedavisi Kısa Özet

  Skolyoz tedavi yöntemleri hala tartışılmakta olan önemli bir spinal deformite hastalığıdır. Tedavi edilmediğinde kişiyi yaşam boyu sürecek sırt ve bel ağrısı, ileri deformitelerde solunum yetmezliği, fazla efor gerektiren günlük yaşam aktivitelerinde yetersizlik ve bedenini normal postürlü bireylere göre eğri büğrü hissetmesi nedeniyle gelişen depresyon hali beklemektedir. Bu nedenle skolyozun erken teşhis ve tedavisi önemsenmelidir. Uygulanan tedavi yöntemi cerrahi olsun veya olmasın egzersiz tedavideki altın standarttır.

  Dünyada skolyozda önerilen egzersiz teknikleri arasında en çok kabul gören Schroth`un üç - boyutlu egzersiz tedavisidir.Yapılan çalışmalarda bu teknikle hastaların çok az bir kısmının cerrahi tedaviye gereksinim duyduğu ve düzeltilmiş deformiteye bağlı olarak kendilerinden memnuniyet duyma oranlarının belirgin şekilde arttığı gösterilmiştir. Bu konuda dünyadaki en iyi örneklerden biri atletizmde olimpiyat ve dünya rekorları kıran Usain Bolt`dur. Kendisi ergenlik çağında fark edilen skolyoz nedeniyle yoğun bir rehabilitasyon programına alınmış ve sonunda normal bir postüre kavuşmakla kalmamış, aktif spor hayatını da çok başarılı bir şekilde sürdürebilmiştir. Bu başarı skolyoz da yoğun ve disiplinli olarak yapılan egzersizin önemini bir kez daha göstermiştir.

  Bu kitabı çevirmekteki amacımız skolyoz tedavisinde bilinen egzersiz yöntemleri içinde Schroth tekniğinin önemine ve başarısına dikkat çekmek ve her yaştaki skolyozlu hastalarımız için faydalı bir tedavi olduğunu vurgulamaktır. Bu başarıyı yakalayacağına olan inancımla çeviriye katkıda bulunan çok değerli meslektaşlarıma ve emeği geçen herkese içtenlikle teşekkür ederim. Yol gösterici ve faydalı olması dileği ile...

  - Dr. Gülseren Kayalar

Skolyozun Üç Boyutlu Tedavisi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.