sadsad x
asdasd

Siz Hoca Efendi Derken Biz Dönüyorduk ki

Ceren Yayıncılık

Ali İhsan Gürcihan

45,00 TL
33,75 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
11,25 TL
Siz Hoca Efendi Derken Biz Dönüyorduk ki Hakkında Bilgiler
Türü: Türkiye Siyaseti ve Politikası Kitapları
Sayfa Sayısı: 318
ISBN: 9786059490405
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2019
Ali İhsan Gürcihan
Ali İhsan Gürcihan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Siz Hoca Efendi Derken Biz Dönüyorduk ki Kısa Özet

  FETÖ ve TSK’ni hedef alan sözde davalar konusunda, çok değerli eserler yazan, bir kısmı arkadaşım olan birçok kişinin yanı sıra ben de, gelecekte tarih sahifelerinde yargılanacak bu konuya bildiklerim açısından ayrı bir not düşmek istedim. Elbette Devlet Gizliliği konusunda terbiyem ve aldığım disiplinin verdiği ölçüde.

  2007-2014 yılları arasında FETÖ tehlikesini ikaz eden bazı köşe yazılarımın, zamanın ruhu ile konunun anlaşılmasına katkı sağlayacağını ve de bu kitap içerisinde geleceğe daha sağlıklı taşınacağını düşündüm.

  Kitap, içeriği itibarı ile belgesel değil, bizzat yaşadığım ve tanığı olduğum bir hatırat niteliğindedir. Belgesel olamazdı da, zira görevim gereği birçok konu ile ilgilenmekle beraber, Devlet’in gizlilik prensiplerine sadakat gereği hiçbir belgeyi ya da suretini, hatta tutulmuş notlarımı bile saklamadım. Kitap içeriğindeki tüm yazılarımı, Devlet hafızasındaki belge ve bilgilere göre değil, bizzat kendi hafızamda kalan bilgilere göre kaleme aldım.

  Kitabın ilk bölümünde; bugün FETÖ olarak adlandırdığımız bu terör örgütü ile ilgili, Fetullah’ın ABD’ye gidişi dahil AKP öncesi dönem ve AKP iktidarı sırasındaki yaklaşım ve gelişmeler hakkında kısa ve genel bir değerlendirme yer almaktadır. İkinci ve büyük bölümde ise; emekli olduktan sonra 2006 yılından itibaren Fetullah ve uzantıları konusunda ortaya çıkan olay ve gelişmeler üzerine iyi niyetle uyarma maksadı ile kaleme aldığım, bugünü işaret eden ve öne-mini koruyan konularla ilgili bazı köşe yazılarıma aynen o günkü içeriği ile yer verilmiştir. Kitabın sonunda, Ekler bölümünde ise bahsi geçen köşe yazılarımın, Edirne yerelinde yayınlanan Vatandaş, Edirne gazetelerinde yayınlanmış şekli ile fotokopilerini bulacaksınız.

 • 2. Hamur

Siz Hoca Efendi Derken Biz Dönüyorduk ki Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.