sadsad x
asdasd
25,00 TL
15,00 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
10,00 TL
Siyasi Tarih 1914-1939 Hakkında Bilgiler
Türü: Dünya Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 292
ISBN: 9789753161060
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Hasan Berke Dilan
Hasan Berke Dilan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Siyasi Tarih 1914-1939 Kısa Özet

  İki Dünya Savaşı arası dönem, Yirminci Yüzyıla egemen olan siyasal olaylar zincirinin, daha kolay anlaşılabilmesi için derinlemesine irdelenmesi gereken bir dönemi içermektedir.
  Konumuzu başlıca üç kısımda incelemeyi uygun bulduk. Bunlar sırasıyla:
  İlk kısımda, Birinci Dünya Savaşı’nın ayrıntılarına girmeden, Büyük Savaş’ın bilançosu üzerinde durduk. Ortaya çıkan belirsizlik dönemiyle birlikte gerçekleştirilmek istenen barış düzenlemelerine değindik. Kabul ettirilmeye çalışılan bu sistemde, tohumları ekilen veya varolan çelişkileri ele almaya çalıştık. Bu çelişkilere değinmeden, irdelemeden, yaşamakta olduğumuz yüzyılımızın siyasal sorunlarına veya uluslararası ilişkilere, açıklık getiremeyiz.
  İkinci kısımda, Barışı sürdürme çabalarını olumlu veya olumsuz yönde etkiliyen gelişmelere yer vereceğiz. Bu sürece istikrar dönemi demekteyiz. Ama, daha bu dönemde, siyasal veya ideolojik farklılıklardan kaynaklanan bölünmelerin ortaya çıktığını veya filizlendiğini görüyoruz.
  Üçüncü kısımda ise, Dünya İktisadi Bunalımının ortaya çıkış nedenlerine ve küresel etkilerine yer vermekteyiz. Bunalımla birlikte, varolan çelişkilerin boyut değiştirerek, siyasal çatışmaya dönüşmesi, daha sonra ikinci bir dünya savaşına neden olmasını incelemekteyiz. İkinci Dünya Savaşı, Birinci Dünya Savaşı’nın devamı mı, yoksa başka boyutu mu! tartışmalarına girmiyoruz. Bu değerlendirmeyi okuyucularımıza bırakıyoruz...

 • 1. Hamur

Siyasi Tarih 1914-1939 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.