sadsad x
asdasd

Siyasi Partiler Hukuku Açısından Siyasi Partilerin Finansmanı

On İki Levha Yayınları

Abdulkadir Sakar

25,46 TL
24,19 TL
%5 indirim
Kazancınız
:
1,27 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Siyasi Partiler Hukuku Açısından Siyasi Partilerin Finansmanı Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 178
ISBN: 9786051520537
Kapak: Ciltsiz
Abdulkadir Sakar
Abdulkadir Sakar
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Siyasi Partiler Hukuku Açısından Siyasi Partilerin Finansmanı Kısa Özet

    Siyasi partiler, işlevleri itibarıyla demokrasinin vazgeçilmez unsurlarındandır. II. Dünya Savaşı sonrasında hukuk sistemlerine dahil olan siyasi partiler, sonraları bağımsız bir hukuk dalı içerisinde değerlendirilecek gelişmeyi göstermiştir.

    Günümüzde siyasi partiler olmaksızın demokrasinin düşünülememesi serbestçe örgütlenen ve iktidar için eşit ve adil şartlarda rekabet edebilen siyasi partilerin varlığını gerekli kılar. Siyasi partiler arasında eşit rekabet ortamının sağlanabilmesinde en önemli konuların başında da siyasi partilerin finansmanı gelmektedir.

    Çalışmanın birinci bölümü siyasi partiler hukukuna ayrılmıştır. İkinci bölümde ise karşılaştırmalı hukuk verilerinin yanında Türkiye`de siyasi partilerin finansmanı konusu ele alınmıştır. Bu bölümde siyasi partilerin gelirleri, giderleri ve mali denetimi konuları, finansman bahsinin genel çerçevesi içerisinde incelenmiştir. Üçüncü bölümde ise siyasi partilerin finansmanı ile ilgili Türkiye özelindeki problemler tespit edilmeye çalışılmış ve bu problemlere ilişkin çözüm önerilerine yer verilmiştir.

Siyasi Partiler Hukuku Açısından Siyasi Partilerin Finansmanı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.