sadsad x
asdasd
45,00 TL
40,50 TL
%10 indirim
Kazancınız
:
4,50 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Siyasette Güncel Paradigmalar Hakkında Bilgiler
Türü: Güncel Siyaset Kitapları
Sayfa Sayısı: 200
ISBN: 9786257294003
Kapak: Ciltsiz
Ümmühan Kaygısız
Ümmühan Kaygısız
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Siyasette Güncel Paradigmalar Kısa Özet

    Siyaset hayatlarımızı her alanda kuşatmaya devam etmektedir. Günlük hayat içerisinde tercihlerimiz, kararlarımız kendi irademiz dışında siyasal yörünge içerisinde birçok etkenin etkisi altındadır. Küreselleşme ve dijital çağın etkisiyle her şey de olduğu gibi siyasette de önemli dönüşümler yaşanmıştır. Böylelikle siyaset içerisindeki önemli konular ve aktörler farklılaşmıştır. Daha etkili ve müdahaleci bir devlet anlayışı ortaya çıkmıştır.

    Liberal demokratik devletlerde devletin rolü klasik anlayışın ötesine geçerek daha kapsayıcı hale gelmiştir. Öte yandan dijital çağın sunduğu fırsatların tadını çıkaran bireyler, karşılaştıkları güvenlik ve gizlilik sorunlarıyla yüzleşmeye başlamışlar, daha makro düzeyde ise kaotik sorunlar baş göstermiştir. Klasik ve modern çağın demokrasi kuramlarına ise algoritmik çağın getirisi olarak, algoritmik bir demokrasi teması eklenmiştir. Neo liberal politikalar 21. Yüzyılda çokça üzerinde durulan ekonomi politik vizyonu yansıtmaktadır. Kitap tüm bu değişim ve dönüşümleri siyasi bir çerçevede devlet, demokrasi, toplumsal yapı gibi temel taşlar üzerinden değerlendirmektedir.

    Ayrıca klasik siyaset konularını 21. Yüzyıl gelişmeleri ile birlikte görmek isteyen okuyucuya, dijital dönüşüm ve sonrasındaki gelişmelerin bir harmanını sunmaktadır.

Siyasette Güncel Paradigmalar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.