sadsad x
asdasd

Siyasal İletişim Sürecinde Milliyetçi Söylemin Kullanımı

Siyasal Kitabevi

Zübeyde Süllü

35,00 TL
29,05 TL
%17 indirim
Kazancınız
:
5,95 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Siyasal İletişim Sürecinde Milliyetçi Söylemin Kullanımı Hakkında Bilgiler
Türü: Sosyoloji Araştırma ve İnceleme Kitaplar
Sayfa Sayısı: 167
ISBN: 9786057877598
Kapak: Ciltsiz
Zübeyde Süllü
Zübeyde Süllü
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Siyasal İletişim Sürecinde Milliyetçi Söylemin Kullanımı Kısa Özet

  Günümüz Türkiye’sinde başta siyasal partiler olmak üzere tüm siyasal aktörler tarafından, milliyetçi söylem ya da söylemler giderek artan oranlarda kullanılmaktadır. Bu bağlamda bu kitapta, Türkiye’de siyasal partilerin milliyetçi söyleme belirgin biçimde ağırlık vermeye başladıkları varsayımı, yazılı iletişim süreci üzerinden örneklerin içerik analizi yapılarak incelenmektedir.

  Siyasal iletişim sürecinde, ağırlıklı olarak siyasal milliyetçiliğin kullanıldığı savı ise, milliyetçilik kuramları başka bir deyişle milliyetçilik söylemleri üzerinden irdelenmektedir.

  Bu çalışma, siyasal iletişim, söylem, milliyetçilik gibi kendine özgü söylemleri olan üç farklı disiplinin teorisi çerçevesinde, siyasal iletişim sürecindeki uygulamalara kısa bir bakış atma amacı ile hazırlanmıştır.

  Çalışma da öncelikle her bir disiplin genel teorik çerçevesi üzerinden değerlendirilmiş daha sonra bu bilgiler ışığında Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Doğru Yol Partisi (DYP) ve Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) siyasal iletişim sürecinde ürettiği metin örnekleri, milliyetçi söyleme ilişkin özellikleri açısından değerlendirilmiştir.

Siyasal İletişim Sürecinde Milliyetçi Söylemin Kullanımı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.