55,00 TL
36,30 TL
%34 indirim
Kazancınız
:
18,70 TL
Siyah Bayraklar Hakkında Bilgiler
Türü: İslam ve Ortadoğu Kitapları
Sayfa Sayısı: 399
ISBN: 9786058337411
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Joby Warrick
Joby Warrick
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Siyah Bayraklar Kısa Özet

  Siyah Bayraklar; The New York Times, The Washington Post ve People tarafından 2015`in ilk on kitabı arasında sayıldı.

  "Sürükleyici... Warrick, anlatılarını romancıya özgü enerji ve ayrıntılarla kurma yeteneğine sahip. Bu kitap; IŞİD`in fikir babalarından Ebu Musab el-Zerkavi`nin bu zamana kadar yazılmış en iyi portresini ortaya koyuyor. IŞİD`in kökleriyle, örgütün kötü ve dahi babasını merak eden okuyucular için Siyah Bayraklar`dan daha iyi bir başlangıç kitabı yok." 

  - Michiko Kakutani, The New York Times

  "Warrick; Zerkavi`nin içki alemi yapılan Ürdün sokaklarından çıkıp nasıl dünyanın en acımasız cihatçılarından biri haline geldiğini kayıt altına alıyor. IŞİD militanlarının, ideolojilerinden infaz videolarına, tutsaklarına ve giydikleri tulumların rengine kadar tüm eylem ve sembolleri 2006`da öldürülen Zerkavi`ye ne derece borçlu olduklarını ortaya koyuyor. IŞİD militanları, Warrick`in kaynaklarından birinin söylediği gibi, Zerkavi`nin çocuklarıdır." 

  - The New Yorker

  "Günümüzde IŞİD olarak bilinen hareketin yükselişi; örgütün fikirbabası Zerkavi`nin hayatı ve ölümüyle ilgili açıklayıcı, sürükleyici ve incelikle detaylandırılmış bir kitap." 

  - Glenn C. Altschuler, San Francisco Chronicle

  "ABD, Arap liderleri ve EI-Kaide`nin tekrarlanan yanlış hesaplarının IŞİD`in güçlenmesine nasıl etki ettiğini ayrıntılı bir şekilde, aşama aşama gösteren bir anlatı. Siyah Bayraklar, hala sürmekte olan tarihi bir süreçte radikal dincilerin Allah`ın gözdesi olma adına biri birlerine üstün gelmeye çalıştıklarında neler olacağının yanıtlarını sunuyor." 

  - Tod Robberson, Dallas Morning News

  "Warrick`in kitabı; bu zamana kadar IŞİD`in doğuşu ve yükselmesiyle ilgili yayımlanmış kitaplar arasında en titiz ve incelikli olanı. Siyah Bayraklar, önemli şahsiyetlerle dolu bir kitap. Ancak daha geniş bir bakış açısı ile tarihin akışına odaklanmaktan da geri kalmıyor." 

  - Thanassis Cambanis, The Boston Globe 

  "IŞİD`in anlaşılmaz çekim gücünü ve dehşet verici aşırılıklarını anlamaya çalışan herhangi biri için paha biçilmez, ufuk açıcı bir kitap." 

  - Los Angeles Times

 • 2. Hamur

Siyah Bayraklar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.