sadsad x
asdasd
Ahmet Ümit Alışveriş Listeme Ekle
- - , Ahmet Ümit’i, Ahmet Ümit yapan nadide eserlerinden kanımca. MİT görevlisi Sedat ve aşkı arasında geçen gibi görünen bu eserinde bir gizemi çözmeye çalışırken aynı zamanda MİT, Emniyet Teşkilatı ve Ülke Siyasetine dair dipnotlarla da karşılacağınız etkileyici eserlerinden Sis ve Gece. Buyurun.
4/ 5
- - , Sürpriz sonlu bir kitap madam kızının hikayesi ayrı bir üzdü
3/ 5
23.5
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 270
ISBN 9789752897373
Tüm Siparişlerde KARGO 1 LİRA!
23,15 TL %39
bkmkitap.com
Fiyatı
14,12 TL
Fiyat Alarmı
Paylaş:
  • Sis ve Gece Kısa Özet

    Aniden kaybolan genç bir kız: Mine... Aşık olduğu kızı arayan bir MİT görevlisi: Sedat. Yasak bir aşk. İstihbarat örgütünün içindeki entrikalar. Askerlerle, sivillerin çatışması... Günümüz İstanbul'undan renkli insan portreleri. Karanlık sokaklarda soluk soluğa bir koşuşturma. Örgüt evlerine düzenlenen baskınlar, yargısız infazlar, kayıtlara geçmemiş ölümler. Kayıtlara geçmemiş ölümlerin parçaladığı yaşamlar... Türkiye'nin yakın geçmişine insani bir bakış...

    "Bakışlarımı konağa çeviriyorum. Görenlerde korku ve ürperti uyandıracak bu bina bana hüzün veriyor. Onu daha önce hiç görmemiş olmama karşın aramızda çözümleyemediğim bir bağın varlığını hissediyorum. Bahçedeki çürümüş yapraklara basarak binanın kapısına doğru yürüyorum. Kanatlı demir kapının üstünde, yer yer çatlamış mermer alındaki kabartma dikkatimi çekiyor. Kabartmada ilk seçtiğim bir yıldız oluyor. Yıldızın hemen altında, namluya benzer bir başka şekil var, bunun bir tabanca olduğunu anlamakta gecikmiyorum. Tabanca kabzasının altına bir de yarımay oyulmuş. En yukarıda yıldız, altında bir tabanca ve kabzasının hemen ucunda bir yarımay. Bu amblemi bir yerlerden hatırlıyorum ama çıkaramıyorum."

Sis ve Gece Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.