sadsad x
asdasd
15,00 TL
10,05 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
4,95 TL
Sırru’l Esrar Hakkında Bilgiler
Türü: Genel İslam Kitapları
Sayfa Sayısı: 208
ISBN: 3990000017875
Kapak: Ciltsiz
Mehmet Kasadar
Mehmet Kasadar
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Sırru’l Esrar Kısa Özet

  Rahman ve Rahim Olan Allah`ın Adıyla

  Bu değerli konuyu yazmaya başladığımızdan beri birçok problemle karşılaştık. Ayrıca bu konuyu sizlere aktarmak için her zaman yaptığım gibi, Allah (cc)`tan yardım istedim. Allah`ın yardımı ile bu önemli konuyu sizlere aktarmak nasip oldu. Bu konuyu yazarken iç dünyamın genişlediğini, kalbimin mutmain olduğunu, bu mutluluğu kelimelerle anlatamayacağım kadar çok olduğunu belirtmek isterim. Yaşamış olduğumuz mutluluğu sizlere aktarmayı istedik. O açıdan bu kitabı yazdık.

  Biz Allah (cc)`ın isimlerini incelerken, araştırırken, bu isimlerin her birinde ayrı bir vakar, ayrı bir azamet ve her şeyden önemlisi; ayrı ayrı sırlar gördük. İstedik ki, bütün okuyucularımız bizim anladığımız kadarı ile veya anlatabildiğimiz kadarıyla herkesin bu sırlara vakıf olmasını istedik. Bu sırları okumanın yetmediğini, insanın birebir hayatında yaşaması gerektiğini anlatmaya çalıştık. Her bir isimde ayrı bir muhabbetin, deruni bir sevginin bütün canlıların kalplerine bu isimlerin nufüz ettiğini anladık.

  Huzura, mutluluğa, sağlığa kavuşmak isteyen her insanın bu isimleri okuması, anlaması, hayatında tatbik etmesi gerekli olduğunu gördük. "Ayrıca Rabbini çok an, sabah akşam tesbih et" (AFi İmran Sûresi, 41) "(Ey Muhammedi) Kitaptan sana vahyolunanı oku, namazı da dosdoğru kıl. Çünkü namaz, insanı hayâsızlıktan ve kötülükten alıkor. Allah`ı anmak (olan namaz) elbette en büyük ibadettir. Allah, yaptıklarınızı biliyor" (Ankebut Sûresi 45) Bu ayetlerden de anlaşılacağı üzere, Rabbimizi teşbih etmenin önemini, hikmetini, sırrını kavrayabiliyoruz. O açıdan da diyoruz ki her kim Esma`ül Hüsna`yı ezberlerse, her gün okursa ve onun manalarına göre hayatını devam ettirirse, o insan iki cihanda aziz olur.

  Biz bu isimleri okurken bazı sayılar verdik, sayılardan maksadımız daha önce bu sayılarda bu isimler okunmuş ve bir başarı sağlanmış. O açıdan biz bu sayılara itibar ettik. Lakin insanın sayılara itibar etmesi değil, kalbinin mutmain olması önemlidir. Okuyanın kalbi tatmin oluncaya kadar okuması gereklidir, bu yüzden vermiş olduğumuz sayıların büyük bir ehemmiyeti yoktur.

  Ayrıca, bu kitabı hazırlarken birçok kaynaktan faydalandık. Değerli alimlerimize, değerli hocaefendilere sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Rabbim hayatta olanlara sağlık versin, ahrete göç edenlere Rahmet eylesin. Bu kitabın tüm İslam alemine hayırlar getirmesini Yüce Allah (cc)`tan niyaz ediyoruz.

  - Mehmet Kasadar

Sırru’l Esrar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.