sadsad x
asdasd

Sırlı, Nurlu, Zırhlı, Faziletli Dualar (Küçük Boy)

Hicaz Yayıncılık
9,00 TL
6,03 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
2,97 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Sırlı, Nurlu, Zırhlı, Faziletli Dualar (Küçük Boy) Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 176
ISBN: 3990000017937
Kapak: Ciltsiz
Mehmet Kasadar
Mehmet Kasadar
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Sırlı, Nurlu, Zırhlı, Faziletli Dualar (Küçük Boy) Kısa Özet

  Rahman Ve Rahim olan Allah'ın adıyla

  Dua, müminin Allah'a olan münacatıdır. Dua ibadetin özüdür. Dua müminin Allah ile konuşmasıdır. Dua Allah'ın kullarına bahşettiği en önemli ibadettir. Kısaca dua, Allah'a olan ihtiyacımızı ortaya koymamıza bir vesiledir. Allah Azze ve Celle şöyle buyuruyor: "Rabbinize yalvara yakara ve gizlice dua edin. Bilesiniz ki O haddi aşanları sevmez." (A'raf, 55)

  Allah Azze ve Celle bütün mahlukatı yarattıktan sonra şöyle hitab etmiştir: "Bana münacatta bulunun, bunu yapamaz iseniz bana nazar edin, bunu da yapamazsanız bana (kelamıma) kulak verin, bunu da yapamayacak olursanız o zaman bana ihtiyaçlarınız arz edin. Allah Azze ve Celle, "Bana dua edin bende duanıza icabet edeyim" buyurarak, her insanın kendi içinden geldiği gibi, Allah'a yalvarabileceğini, meşru istekler çerçevesinde dualarına karşılık bulabileceğini bu ayet-i kerime bizlere gösteriyor.

  Kulun Allah'tan başka gidecek bir yerinin olmadığını bilmesi, kulun Allah'tan başka sığınılacak bir liman olmadığını bilmesi, kul ne kadar günahkar olursa olsun, her şekilde Allah Azze ve Celleye dönmesinin, ibadet etmesinin, hayatındaki bütün sıkıntıları bitirebilmenin yolunun dua olduğunu ortaya koymaya çalıştık.

  Tek amacımız, tek dileğimiz, Allah Azze ve Celle ye herkesin her şekilde, hangi durumda olursa olsun Allah'a dönmesinin, Allah Azze ve Celle'den istemesinin, bütün problemlerinin; duasız olmaz, dua da yetmez düsturuyla hareket ederek, her derdin, her sıkıntının çözümün Allah'tan istemenin gerekliliğini ortaya koymaya çalıştık. Bu kitabın tüm insanlığa faydalı olmasını ümit ediyoruz. Karşılığını Allah'tan bekliyoruz.

  - Mehmet Kasadar

Sırlı, Nurlu, Zırhlı, Faziletli Dualar (Küçük Boy) Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.