sadsad x
asdasd

Sınıf Mücadelesi (Kutulu)

Yordam Kitap
46,61 TL
34,96 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
11,65 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Sınıf Mücadelesi (Kutulu) Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer Hobi Kitapları
Sayfa Sayısı: 1
ISBN: 8697418011074
Kapak: Ciltsiz
Bertell Ollman
Bertell Ollman
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Sınıf Mücadelesi (Kutulu) Kısa Özet

  Sınıf Mücadelesi, içinde yaşadığımız toplumun gerçeklerini yansıtan, eğitici olduğu kadar eğlenceli de olan alternatif bir masa oyunudur. Yetkin bir felsefeci ve siyaset bilimci olan Bertell Ollman’ın 1978 yılında geliştirdiği oyun; iki, dört veya altı oyuncu tarafından oynanabiliyor; Turnuvalarda daha fazla sayıda insan tarafından oynanması da mümkün. Marksist anlayışla geliştirilmiş ilk masa oyunu olma özelliği taşıyan Sınıf Mücadelesi’nin İngilizcenin yanı sıra Fransızca, Almanca, İtalyanca ve İspanyolca versiyonları da üretilmiş, oyun tüm dünyada 500 bin adet satmıştır.

  Sınıf Mücadelesi oyununda, içinde yaşadığımız kapitalist toplumun gerçeklerine uygun olarak, mücadele sınıflar arasında sürer ve oyuncular sınıfları temsil ederler. İşçiler ve Kapitalistler, temel sınıflardır ve oyunu sadece bu iki sınıftan biri kazanabilir. Köylüler, Küçük Esnaf, Beyaz Yakalılar ve Öğrenciler ise temel sınıflardan biriyle ittifak yaparak zafere ortak olabilirler. Oyunda amaç devrim yapmaktır. O zamana dek, farklı oyuncular tarafından temsil edilen sınıflar oyun tahtasının çevresinde ilerler; yol boyunca ittifaklar kurar ya da bozar; seçimlerin ve genel grevlerin sonuçlarını belirleyecek olan Güç ve Zayıflık biriktirirler...

  Oyun, her yaş ve düzeyde meraklılar tarafından oynanabilecek şekilde düzenlenmiştir. Yalın kuralların geçerli olduğu *Başlangıç* düzeyi, ilk başlayanlar ve çocuklar içindir. Daha karmaşık stratejileri uygulamak isteyenler için *Tüm Kurallar* geçerlidir. Oyunun topluca oynandığı durumlarda ise *Turnuva Kuralları* uygulanır. Bu özellikleriyle oyun; evde, büroda, okulda, grev çadırında, piknikte, kampta oynanabilir.

  Kutu İçeriği: Oyun Tahtası: 1 adet; Kullanma Kılavuzu: 1 adet; İttifak Kartları (perforajlı): 1 adet; Varlık Kağıtları: 112 adet; Borç Kağıtları: 64 adet; Şans Kartları: 70 adet; Numaralı Zar: 2 adet; Simge Zarı: 1 adet; Tahta Blok: 12 adet; paket lastiği: 2 adet.

Sınıf Mücadelesi (Kutulu) Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.