sadsad x
asdasd
Sindelli Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Sosyoloji Kitapları
Sayfa Sayısı: 240
ISBN: 9789754542684
Kapak: Ciltli
Mehmet Türker
Mehmet Türker
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Sindelli Kısa Özet

  Hangimiz Bulgaristan’da yüzyıllardan bu yana varlığını sürdürmekte direnen büyük Osmanlı medeniyetinin izlerinden yeteri kadar haberdarız?

  Bulgaristan’da bir Türk-Müslüman köyü olan Sindelli, Türklerin Batı Trakya’da yeşerttiği karakteristiğin son taşıyıcılarından biri olma özelliği taşıyor. Mehmet Türker, otuz dokuz yıl yaşadığı, atalarının kabirlerinin meskeni olan bu yöreyi, nesillerin izini sürerek kayıt altına aldı. Sindelli’nin soyağaçlarından, halk ağızlarına, edebiyattan coğrafi niteliklere, fotoğraflardan Osmanlı devrinden kalma mezar taşlarına kadar tüm yöresel kimliği, bu kitapta vücut buldu. Açıklamalı bir hatıra albümü olarak da nitelenebilecek eser, son derece kaliteli bir baskıyla okuyucusuna sunuldu.

  Kitabın yazarı Mehmet Türker’in dilinden Sindelli hakkında birkaç cümle:

  *Ben ki bu köyde 39 yıl ömür geçirmişim, atalarımın kemikleri bu köyün mezarlığındadır. Bu köyün tarihini, coğrafi yapısını, ekonomik, sosyal, kültürel ve sportif hayatını yazmayı köyüme ve köydeşlerime bir vefa borcu olarak kabullendim.

  20-25 yıl sonra dünya yüzünden Sindelli gibi bir köy de silinirse, köyümüz elimizdeki şu kitaptaki sayfalarda var olmaya devam edecektir.*

   

Sindelli Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.