Şimdiki Zamanın İçinde

Koton Kitap

Selmin Erk

11,11 TL
8,44 TL
%24 indirim
Kazancınız
:
2,67 TL
Şimdiki Zamanın İçinde Hakkında Bilgiler
Türü: Kişisel Gelişim Kitapları
Sayfa Sayısı: 144
ISBN: 9786058356733
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Selmin Erk
Selmin Erk
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Şimdiki Zamanın İçinde Kısa Özet

  Stres, kaygı ve dikkat dağınıklığı, yaşam kalitesini ve iş verimliliğini artırmak isteyen, yoğun bir çalışma veya sınav temposu içinde yaşayan günümüz insanını etkileyen sorunlar. Kökleri binlerce yıllık Doğu kültürüne dayanan ve dünyada gittikçe yükselen *Mindfulness* (Farkındalık) programıyla stres, kaygı ve konsantrasyon eksikliğinin yanında uykusuzluk, sağlıksız yeme alışkanlıkları gibi başka pek çok sorunu aşabilirsiniz. Mindfulness in Schools Organizasyonu’nun Türkiye eğitimcisi, aynı zamanda Türkiye’de ilk Mindfulness eğitmenlerinden olan Selmin Erk bu kitapta ânı yönetmenin inceliklerini paylaşıyor.

  Tüm dünyada yankılar uyandıran Mindfulness (Farkındalık) *şimdi*de olma tutumu geliştirmektir. İnsanın yoğun yaşam temposunun içinde, zihnini toparlaması ve içinde bulunduğu âna yargısız olarak odaklanarak düşüncelerinin, duygularının ve seçeneklerinin farkında olmasıdır. Bireyin daha bilinçli bir yetişkin, daha etkili bir ebeveyn olmasını sağlayan yöntemleri içerir.

  Farkındalık zihni, anda kalmaya eğitmek, dikkat ve konsantrasyonu geliştirmek, duygusal denge, dayanıklılık, esneklik kazanabilmek, farklı seçenekleri ve bakış açılarını görebilmek, dikkati kaygıdan çekip yapıcı çözümlere yöneltebilmek ve yaşamdan daha çok keyif alabilmek adına yargısız bir şekilde şimdiki âna odaklanabilmektir.

  Beynin işleyişinden yola çıkarak oluşturulan, Harvard, UCLA ve Oxford gibi üniversitelerin dersleri arasına giren Mindfulness programı, eğitim, iş hayatı, spor, psikoloji ve tıp alanlarında yaygın bir şekilde kullanılıyor.

  Bu kitap kolay uygulanabilir, sonuçları bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış bir yaklaşımı sunmayı amaçlamaktadır.

 • 2. Hamur

Şimdiki Zamanın İçinde Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.