sadsad x
asdasd
24,07 TL
19,26 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
4,81 TL
Aşıklar Hakkında Bilgiler
Türü: Biyografi-Otobiyogafi Kitapları
Sayfa Sayısı: 468
ISBN: 9786059976343
Kapak: Ciltsiz
Rod Nordland
Rod Nordland
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Aşıklar Kısa Özet

  "Aşk ile adaletsizliğin bu dokunaklı ve göz kırptırmayan portresi, her nasılsa Afganistan'ın şu anki trajedisini içine alıyor: umut, ıstırap, hayal kırıklığı, toparlanma. Rod Nordland, manşetlerin altındaki Batılı bir gazetecinin yapabileceği kadar insanın kalbine yakınlaşıyor."

  - George Packer, The Unwinding: An Inner History of the New America ve The Assassin's Gate: America in Iraq adlı kitapların yazarı

  "Dünyanın en muhafazakar ülkelerinden birinde, yasak aşkın büyüleyici hikâyesinde Nordland, okuyucuları Afganistan'da gizli aşkın kaçınılmaz kıyametinden kurtarışının kişisel yolculuğuna çıkarıyor ve ülkenin kültürel kısıtlamalarına eşsiz bir pencere açıyor. Afgan kadınlarının hakları için gerçekleştirilen mücadelelerin bir örneği."

  - Lynsey Addario, It's What / Do: A Photographer's Life of Love and War adlı kitabın yazarı

  "Bu hikâye, merkezinde yer alan heyecan dolu kaçıştan çok daha fazlası: Evlenmek için yaşamlarını tehlikeye atan, beklenmedik bir cesarete sahip iki aşığın özgürlüğü için mesleki tarafsızlığını tehlikeye atan bir gazeteci tarafından yazılmış bir aşk macerası. Herhangi bir yaş ve sınıftan herhangi bir kadının -Kadın İşleri Bakanı dahil- soydaşlarının elinde, kölelikten değilse bile zorbalıktan muaf olmadığı bir kültürde, yerel bir cinsiyetçi terörün yakıcı bir tahlili. Bu kitabı okuduktan sonra `ataerkir kelimesini asla gelişigüzel ya da rastgele bir anlamda kullanamayacaksınız. Ve mutlaka okumalısınız."

  - Judith Thurman, National Book Award ödüllü eleştirmen ve biyografi yazarı

  "Aşıklar ile Rod Nordland, insanın kalbine işleyen ve aslına sadık bir Romeo ve Juliet hikâyesini ayağımıza getiriyor. Zekiye ve Ali'nin -yani genç, inatçı ve her şeye rağmen bir arada kalmaya kararlı olan bu sırılsıklam aşık Afgan sevgililerin- destanı; baştan sona doğal, dokunaklı, cesaret verici ve heyecan dolu ve ayrıca bütünüyle dikkate değer."

  - Jon Lee Anderson, Che Guevara ve The Fall of Baghdad adlı kitapların yazarı 

  "Rod Nordland, bir savaşı insanın ayağına getirmekte usta."

  - Jill Abramson, New York Times'ın eski başeditörü

  "Afganistan'a dair sürükleyici bir hikâye ve manşetlerin ötesinde, etkili bir keşif. Kitabı bitirdikten sonra uzunca bir süre Zekiye ve Ali'yi düşünmeye devam edeceksiniz."

  - Gayle Tzemach Lemmon, Ashley's War adlı kitabın yazarı 

Aşıklar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.