sadsad x
asdasd
24,00 TL
18,72 TL
%22 indirim
Kazancınız
:
5,28 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Şiirlerle 15 Temmuz Hakkında Bilgiler
Türü: Şiir Kitapları
Sayfa Sayısı: 192
ISBN: 9786059634229
Kapak: Ciltsiz
Bablı Tarhan
Bablı Tarhan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Şiirlerle 15 Temmuz Kısa Özet

  15 Temmuz;

  Yüce bir milletin küllerinden yeniden doğuşudur.
  Büyük bir millet olduğunu hatırlayışı ve haykırışıdır.

  15 Temmuz;

  1960, 1980 ve 28 Şubat kalkışmalarına karşı koyamayışının ezikliğini üzerinden atıp; hainler gürûhuna, katiller sürüsüne *Hop Bir Dakika!* diyerek, elleriyle tanklara, süpürge ile F16’lara kafa tuttuğu, mermilere vücudunu siper ettiği şanlı bir günün, kanla, irfanla bir tarihin yazıldığı, mucizevi bir zaferin kazanıldığı Diriliş Destanıdır.

  *Küllü men aleyha fan*( Göklerde ve yerde var olan her şey yok olup gitmeye mahkûmdur) ayeti celilesine iman etmiş bir topluluğun,
  *Sanki öbür dünyadan gelmiş idiler,
  Sılayı rahim edermiş gibi neşeliydiler*Ni’mel Ceyşlerin, Gökten Bir Haber Almışcasına Bir Araya Geliveren Fatihan Ordusunun belki de bir asrımızı esir ve rezil ve de zelil olarak yaşamaktan kurtardıkları, nice şühedanın kanıyla yoğrulmuş aziz vatan toprağını yeniden vatan yaptıklarının şeref günüdür 15 Temmuz !

  İşte Bablı Tarhan da bu kitabında her bir şiirini kendilerine çok şey borçlu olduğumuz şehitlerimize ithaf ederek *borcunu* ödemeye gayret etmiştir.

  Mekanlarını Cennet eylesin Hakk Teala,

  Buyurun sıdk ile ruhları içün El Fatiha!

  *Ni'mel Ceyş: Konstantiniyye’ye besmele ile girip, İslambol’da şehit düşenlerdir. Ne güzel asker, ne mutlu asker. (İstanbul’un fethi ile ilgili hadis-i şerifteki tanımlama).
   

Şiirlerle 15 Temmuz Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.